30. srpna 2010 13:25 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Bednář dorazí na reprezentační sraz i se zraněním achillovky

Roman Bednář | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Bednář | foto: Radek Petrášek, ČTK

PRAHA Útočník Roman Bednář nebude chybět na úterním srazu české fotbalové reprezentace v Praze, přestože si v neděli poranil Achillovu šlachu. Sám však zatím netuší, zda bude moci v úterý 7. září nastoupit do kvalifikačního utkání o mistrovství Evropy s Litvou.

"Na sraz dorazím, ale zda budu moci hrát, ještě netuším. Vypadá to ale, že bych snad mohl být v pořádku," sdělil Bednář v textové zprávě. Také manažer reprezentace Vladimír Šmicer věří, že Bednář bude v pořádku.

"Přijede. Mělo by to být jen menší zranění. Věříme, že nám pomůže," řekl Šmicer. Sedmadvacetiletý útočník West Bromwiche se zranil v neděli během rozcvičky na zápas anglické ligy s Liverpoolem. Do utkání tak nezasáhl a jeho spoluhráči prohráli 0:1.
Roman Bednář. 

Bednářova případná absence by byla komplikací pro trenéra Michala Bílka, který důrazného útočníka zkoušel v posledním přípravném utkání s Lotyšskem.

Bednář se za důvěru odvděčil premiérovým gólem v národním dresu a kvalitním výkonem. Vedle něj jsou v nominaci na Litvu další tři útočníci Milan Baroš, Tomáš Necid a Martin Fenin. Mezi náhradníky, kteří by mohli Bednáře případně nahradit, je jablonecké duo David Lafata, Tomáš Pekhart nebo Lukáš Magera z Temešváru.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz