Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Belaidovi nevyšel návrat do Francie a míří údajně do Bohemky

Sport

  10:43aktualizováno  10:51
PRAHA - Rýsuje se další překvapivý přesun mezi pražskými kluby. Podle deníku Sport má namířeno ze Slavie do sousední Bohemky tuniský záložník Tijani Belaid, kterému dosud nevyšl ani jedno jednání o zahraničním angažmá.

Radost Belaida. foto: ČTK

Tuniský fotbalista, který se stal ve Slavii v průběhu podzimu nechtěným, se celé přestupní okno snažil získat zahraniční angažmá. Nejblíže byl dohodě s francouzským týmem Le Mans Union 72, dohodu ale zhatila jednání obou klubů.

Podle deníku Sport tak nakonec Belaid Vršovice neopustí, za Slavii ale hrát nebude. Přesune jen o dvě zastávky tramvají dále na stadion Bohemians 1905. V týmu kouče Pavla Hoftycha by měl hostovat v jarním pokračování Gambrinus ligy.

"Mluvil jsme s ním telefonicky a příchodu do našeho klubu by se nebránil," řekl Sportu k chystanému transferu Luboš Přibyl, ředitel "Klokanů". Jednání potvrdila také druhá strana, nyní tak podle všeho záleží jen na samotném hráči. Ten se momentálně připravuje individuálně.

Belaid patří do širšího kádru tuniské reprezentace, za kterou již odehrál 14 utkání. Ve Slavii působí od sezony 2007/2008, získal s ní dva mistrovské tituly a zahrál si také v hlavní fázi Ligy mistrů. Na podzim ale v sestavě "sešívaných" spíše paběrkoval a kouč Jarolím s ním přestal počítat.