Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

Boleslav nevyhrála pátý zápas v řadě, Jablonec si výhrou nad Karvinou upevnil třetí místo

Zleva Petr Javorek z Českých Budějovic a Václav Pilař z Jablonce. foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Jablonce ve 13. kole první ligy porazili 2:1 České Budějovice a upevnili si třetí místo v tabulce. Liberec si poradil 3:0 s Mladou Boleslaví, která tak ani ve třetím utkání pod novým trenérem Karlem Jarolímem nevyhrála. Ve zbývajícím utkání Karviná zvítězila 1:0 v Příbrami. Dnes se měl také hrát duel Opavy se Spartou, který však byl kvůli karanténě slezského celku odložen.
  20:19

Jablonec poslal ve 20. minutě do vedení bývalý hráč Dynama Ivan Schranz a pojistku přidal po hodině Václav Pilař. Za hosty pouze snížil Mick van Buren a Severočeši, kterým na lavičce chyběl vykartovaný trenér Petr Rada, neprohráli pošesté za sebou. Budějovice naopak po šesti kolech prohrály, venku poprvé v sezoně nebodovaly a jsou dvanácté.

Liberec za druhým vítězstvím za sebou nasměrovali v první půli Jakub Hromada a vlastní brankou Alexej Tatajev. Konečný výsledek z penalty v závěrečném nastavení stanovil Imad Rondič. Mladá Boleslav natáhla sérii bez vítězství na pět zápasů, ve třech utkáních pod Jarolímem zatím získala jen bod a na patnácté příčce je těsně nad pásmem sestupu. Liberec je šestý.

Karviná v Příbrami vyhrála 1:0 díky brance Lukáše Bartošáka a po čtyřzápasové sérii bez porážky se posunula na sedmé místo. Středočeši naopak podruhé za sebou prohráli a jsou stále na předposlední sedmnácté příčce.

Fotbalová FORTUNA:LIGA - 13. kolo:

Jablonec - České Budějovice 2:1 (1:0),

Příbram - Karviná 0:1 (0:1),

Liberec - Mladá Boleslav 3:0 (2:0).