17. května 2014 12:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Bolivijský prezident Evo Morales si zahraje v první fotbalové lize

Bolivijský prezident Evo Morales | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bolivijský prezident Evo Morales | foto: Reuters

LA PAZ Známý fotbalový nadšenec Morales podepsal smlouvu s prvoligovým klubem Sport Boys. Debut v jeho dresu si má čtyřiapadesátiletý politik odbýt coby záložník v srpnu. Nosit bude číslo deset, které bývá vyhrazeno pro hlavní hvězdu týmu.

"Fotbal miluje a hraje dobře," řekl agentuře Reuters Mario Cronenbold, šéf klubu Sport Boys, který je nováčkem nejvyšší soutěže. Morales bude za své angažmá pobírat měsíčně 213 dolarů (4200 korun), což je v chudé jihoamerické zemi minimální mzda.

O tom, zda prezident bude na první ligu stačí fyzicky stačit, funkcionář nepochybuje. "Když jsem říkal prezident, neměl jsem na mysli uruguayského prezidenta," uvedl žertem na adresu Josého Mujici, kterému je 78 let. "Podepsali jsme člověka, který je ve výborné formě a žije fotbalem," dodal Cronenbold.

Pro Moralese, který je prezidentem od roku 2006, to není první fotbalové angažmá. Před šesti lety s ním podepsal smlouvu druholigový klub z La Pazu.

ČTK, Lidovky.cz