14. listopadu 2008 13:42 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Brankář Čech je zraněný

Čech bude chybět. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čech bude chybět. | foto: AFP

PRAHA/LONDÝN Brankář Petr Čech budě chybět české fotbalové reprezentaci v kvalifikačním utkání v San Marinu kvůli nataženému lýtkovému svalu. Místo gólmana Chelsea povolal trenér Petr Rada na středeční zápas Jaroslava Drobného z Herthy Berlín.

Čecha podle jeho manažera Pavla Zíky ze společnosti Sport Invest trápí pravý lýtkový sval. Od gólmana dostal jen textovou zprávu, žádné podrobnosti nezná. Nicméně do Prahy Čech v pondělí dorazí. "Zúčastní se natáčení slavnostního pořadu, během kterého mu bude předána trofej za vítězství v novinářské anketě Zlatý míč České republiky," řekl Zíka.

Reprezentační brankářská jednička musela vynechat kvůli zranění i předchozí utkání v kvalifikaci mistrovství světa proti Slovinsku. Před měsícem vyřadil Čecha ze hry natažený stehenní sval.

Proti Slovinsku zastoupil Čecha v brance Daniel Zítka a zápas zvládl skvěle. V těžkém utkání vychytal čisté konto a byl hlavní oporou mužstva při vítězství 1:0. Drobný nebude v týmu nováčkem, od léta plní roli trojky při dvojzápasech a už v utkání se Slovinskem byl Zítkovým náhradníkem.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz