Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Brno plánuje boj o poháry

Sport

  15:09
BRNO - Vylepšit loňské čtvrté místo a být opět ve hře o evropské poháry je cílem fotbalistů Brna v nadcházející ligové sezoně. I přes některé změny v kádru se o to Brňané budou snažit se zhruba stejně silným týmem jako v předchozím ročníku.

Mužstvo 1. FC Brna pro sezónu 2008/20009 foto: ČTK

Odešli z něj sice Patrik Siegl, Petr Pavlík a hráčskou kariéru ukončil René Wagner, místo nich ale přišli z Ostravy obránce Petr Čoupek, ze Slavie středopolař David Kalivoda a z hostování v Nitře se vrátil útočník Pavel Vrána.

"Změny jsou rovnocenné, proto je z tohoto pohledu tým zhruba stejně silný jako loni. Kádr ale není příliš široký," uvedl na dnešní tiskové konferenci trenér Brňanů Petr Uličný, kterému před startem nové sezony dělají starosti zranění opor. Určitě nemůže počítat v začátku ligy s Martinem Kunclem a Vránou.

Uličný vloni získal po nevydařeném začátku sezony s Brnem 55 bodů. Přes padesát bodů se mu přitom v jeho dlouhé trenérské kariéře podařilo nasbírat pouze v devadesátých letech ještě jednou v Brně a dvakrát v Olomouci. "Pokaždé byla taková sezona z mého pohledu velmi vydařená. Trenér Rada dosáhl s Teplicemi 53 bodů a stal se trenérem reprezentace," zavtipkoval Uličný.

V průběhu letní přestávky prošla rekonstrukcí hrací plocha na stadionu v Králově Poli, nový trávník dostal vyhřívání. Myšlenky vedení klubu se ale obracejí k vybudování nového stadionu za Lužánkami. "Architekti už 300 dnů pracují na projektu nového areálu. Ve středu budou jednat se zástupci města a na schůzku jsme také pozváni. Ještě nikdy v minulosti jsme nebyli s myšlenkou návratu za Lužánky tak daleko jako nyní," prozradil ředitel klubu Radek Bělák.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat