25. července 2008 11:36, aktualizováno  11:44 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Brückner bude trénovat Rakušany

Trenér Karel Brückner při tréninku české fotbalové reprezentace. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Karel Brückner při tréninku české fotbalové reprezentace. | foto: Michal Doležal, ČTK

VÍDEŇ Bývalý kouč české fotbalové reprezentace Karel Brückner bude trenérem rakouského národního týmu. Podle agentury APA bude v nové funkci představen dnes po poledni na tiskové konferenci ve Vídni.

Osmašedesátiletý Brückner, který opustil český tým po červnovém mistrovství Evropy, vystřídá u rakouského mužstva Josefa Hickersbergra.

Brücknerův nástup k rakouskému celku je překvapením. O jeho služby stál i Českomoravský fotbalový svaz, který chtěl jeho zkušenosti využít v roli poradce nového reprezentačního kouče Petra Rady. Místo toho zkušený kouč, který strávil u českého týmu šest a půl roku, povede do kvalifikace o mistrovství světa 2010 rakouské fotbalisty. V sedmé skupině se jeho noví svěřenci utkají s Francií, Rumunskem, Srbskem, Litvou a Faerskými ostrovy.


Premiéra v prvním angažmá u zahraniční reprezentace olomouckého patriota čeká 20. srpna proti úřadujícím mistrům světa z Itálie. Na nedávném Euru, které hostili spolu se Švýcarskem, Rakušané vypadli už v základní skupině stejně jako český výběr.

ČTK, Lidovky.cz