Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Sparta chce opět okusit Ligu mistrů

Sport

  14:47
PRAHA - Pražský klub si moc přeje vrátit se do Ligy mistrů, po roční odmlce zvednout mistrovský pohár a také navázat na sérii triumfů v domácím poháru. Klubové vedení představilo své plány na dnešní předsezonní tiskové konferenci, která se uskutečnila jen dva dny před úvodním utkáním předkola Ligy mistrů se Šerifem Tiraspol.

Železná Sparta urvala remízu. foto: ČTK

Více než o domácí lize a dlouhodobých cílech se dnes na Letné mluvilo o úterní cestě do horkem rozpáleného Moldavska. Sparťané totiž přikládají evropské soutěži obrovskou váhu. "Samozřejmě naším hlavním cílem je postup do hlavní fáze Ligy mistrů. Ale určitě bychom znovu rádi vyhráli ligu a také pohár," prohlásil jasně šéf klubu Daniel Křetínský.

Podle Lavičky nejsou Sparta spolu s obhájci ze Slavie jedinými favority soutěže. "O špičku může letos bojovat řada dalších klubů - Ostrava, Brno, Teplice, Mladá Boleslav, Liberec a dobře posílila i Plzeň," upozornil letenský trenér na největší možné soupeře na domácím kolbišti. 

U bookmakerů ale zůstala Sparta také letos největším favoritem. "Mezi našimi bookmakery to byl velký boj, zda nebude větší favorit Slavia. Nakonec ale rozhodlo, že více z nich to táhne ke Spartě," prozradil Michal Hanák z Fortuny, která je i nadále hlavním partnerem letenského klubu.

Sparta vstoupí do ligy domácím sobotním zápasem proti Mladé Boleslavi, hned poté bude hrát domácí odvetu s Tiraspolem. Už v pátek se ale dozví soupeře pro případné třetí předkolo Ligy mistrů, které většinou rozhoduje o úspěšnosti či neúspěšnosti sezony.

Autor: