Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Brzké vyřazení Čechů z Eura? Pro čtenáře Lidovky.cz žádné překvapení

Sport

  11:00
PRAHA - V úterý v noci se rozplynul sen party Pavla Vrby o postupu do osmifinále letošního mistrovství Evropy. Přitom všechno bylo tak skvěle připravené. Stačila „maličkost“ - jakýmkoliv rozdílem porazit Turecko. Jenže z triumfu 2:0 se radoval soupeř.

České zklamání v podání Pavla Kadeřábka. foto: Reuters

Výsledky předchozích dvou skupin české reprezentaci nahrály. Zatímco ještě v pondělí byly ve hře všechny možné varianty a to včetně té, že na postup by nemusely stačit ani čtyři body, na trávník stadionu v Lens vstupovali Češi s vědomím, že vítězství jim zajistí postup do další fáze Eura.

Nejhorší Euro v historii. Bezradní Češi podlehli Turkům 0:2 a na turnaji končí

Jenže bez zraněného kapitána Tomáše Rosického tuto misi svěřenci Pavla Vrby nezvládli a s Tureckem po špatném výkonu padli 0:2. Tento výsledek ukončil českou cestu turnajem, který se rázem stal výsledkově nejhorším v historii, naopak soupeř může žít nečekaný sen o postupu i se třemi body a pasivním skóre 2:4.

Jestliže experty ve studiu České televize, ale i komentátory přenosu tento fakt nemile překvapil, čtenáře našeho webu Lidovky.cz nikoliv.

Anketa

Postoupí Češi do osmifinále Eura?

Ano 422
Ne 842

Od začátku Eura jsme pro vás připravily celkem čtyři ankety. Tři z nich se týkali tipů na to, jak skončí české zápasy – vítězstvím Vrbovy party, remízou, či triumfem soupeře. Poslední pak byla před úterním soubojem s Tureckem směřována, zda Češi postoupí do osmifinále. Výsledky?

Vrba u národního týmu nekončí: Jinou smlouvu než tu reprezentační nemám

Proti Španělům věřilo v český triumf 300 hlasujících (soupeři 781), proti Chorvatům byl poměr hlasů 481 ku 949 a proti Turkům pak těsný 525 ku 431, tedy poprvé v český prospěch. Jenže dalších 190 lidí věřilo v remízový výsledek.

To se ostatně projevilo i v poměrů hlasů na poslední otázku. V postup českého výběru věřila od začátku zhruba jen třetina hlasujících, nakonec se počítadla zastavila na číslech 422 hlasů pro postup a 842 proti.

Z vývoje celého Eura se tak dá vyčíst, že čtenáři Lidovky.cz jsou daleko realističtější než někteří fundovaní experti.

Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete
Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete

Ajvar skvěle dochutí všechny grilované pokrmy. V redakci jsme vyzkoušely jemný i pálivý Ajvar, který se hodí k masu i zelenině. Jaké recepty se...