Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bude to ošklivé, předvídá Vízek fotbalový skandál

Sport

  7:30
PRAHA - Českým fotbalem hýbe velký skandál. Tajemné informace, které poskytl majitel Sparty Daniel Křetínský šéfovi českého fotbalu Miroslavu Peltovi, bude vyšetřovat protikorupční policie. Server Lidovky.cz oslovil známé osobnosti, aby dosavadní zjištění v nové fotbalové aféře popsaly a zhodnotily.

Bývalý český reprezentant Ladislav Vízek (vlevo) se 6. listopadu v Praze zúčastnil posledního rozloučení s legendárním fotbalistou pražské Slavie Františkem Veselým foto: ČTK

Ladislav Vízek (někdejší reprezentant): Sparťané o tom asi věděli déle, tak s tím měli přijít včas. A ne až po utkání v Plzni, což mě mrzí. Na druhou stranu je správné, že se to neutajilo. Lidé začali pomalu fotbalu fandit a nyní se to celé může opět znegovat. Jak Euro, tak dílčí úspěchy klubů v evropských pohárech. Ještě se přesně neví, o co se jedná, když jsem ale viděl, jak se tvářil předseda Pelta, tak to bude něco ošklivého. Českému fotbalu to hodně uškodí, asi už mu není pomoci. Je to velká ostuda a zase budu muset přepínat na zahraniční soutěže. (smích)

Psali jsme

František Hrdlička (ředitel FK Teplice): Vůči některým rozhodčím důvěru mám, vůči některým ne. Ve fotbalovém prostředí se pohybuji léta a nikdo mi nemusí nic vysvětlovat, umím si dát souvislosti dohromady. Určitě někteří umí pískat lépe. Jsme na tom pořád stejně jako v roce 2004. Sudí dost často podléhají vlivům mimo hřiště, což se v poslední době nezlepšilo. Paní Damkové (šéfka komise rozhodčích - pozn. red.) nezávidím. A sázení není jen český problém. Řeší se to na celosvětové úrovni ve FIFA i UEFA.

Verner Lička (bývalý trenér a reprezentant): Je to překvapení, protože co si pamatuji, nikdy žádný klub podobně razantním způsobem nevystoupil. Stále se však nic bližšího neví, vše se schovává za tím, aby se neohrozilo vyšetřování, to je ale v naší společnosti normální. Veřejnost zajímá především závěr: co se konkrétně stalo, kdo je vinen a jaké je řešení. Je to určitě kaňka v českém fotbale. Je ovšem správné, že s něčím podobným pan Křetínský vyšel, pokud se to prokáže.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!