5. září 2010 13:32 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Budoucnost Realu? Zidane junior. Enzo kráčí v otcových stopách

Syn Zidaneho Enzo v dresu Realu Madrid | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Syn Zidaneho Enzo v dresu Realu Madrid | foto: Reprofoto

MADRID V Realu Madrid už vyhlíží nového Zinédina Zidana. Patnáctiletý syn slavného fotbalisty Enzo se začíná prosazovat v mládežnických výběrech a podle sportovního ředitele Jorgeho Valdana je prý ve všech ohledech jako jeho otec.

"Jako by mu z oka vypadl," řekl Valdano deníku AS. Funkcionář také přidal, že Španělsko a Francie, které může Enzo reprezentovat, se o něj budou prát. "Bude to duel," prohlásil.

Mladý Zidane, který bude v příští sezoně nastupovat za áčko kadetů "Bílého baletu", hraje na stejné pozici v záloze jako jeho otec a na dresu má desítku. Se stejným číslem hrál Zidane ve francouzské reprezentaci, se kterou získal titul mistrů světa a Evropy.

Enzo, který je pojmenován po bývalém slavném uruguayském fotbalistovi Enzo Francescolim, začal hrát za Real v roce 2001 a v klubu dělají vše proto, aby nemusel nést tíhu slavného jména. Zaregistrován byl pod matčiným příjmením Fernandez a novináři k němu mají velmi omezený přístup.

ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz