Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Busta v Bohemce pokračuje

Sport

  11:47
PRAHA - Trenérem fotbalistů Bohemians 1905 zůstává Zbyněk Busta. Vedení klubu k tomu dospělo po třídenních diskuzích, během kterých kouč dokonce nabídl rezignaci. Dnes však ředitel klubu Lukáš Přibyl oznámil, že Busta povede mužstvo i v dalších zápasech.

Zbyněk Busta zatím zůstává ve funkci trenéra Bohemians. foto: ČTK

Přibyl věří, že toto rozhodnutí přispěje už k důležité nedělní výhře nad Kladnem. "Po dlouhé sérii jednání jsme dospěli k tomuto závěru. Čeká nás klíčový zápas s Kladnem, na který se chceme maximálně koncentrovat. Věříme, že současný realizační tým společně s hráči a fanoušky dovedou Bohemku ke třem bodům, které udrží naděje na záchranu," prohlásil Přibyl na klubovém webu.

Obě strany potvrdily, že Busta po utkání v Českých Budějovicích nabídl rezignaci. "Byl jsem velmi zklamán z našeho výkonu, který byl opravdu špatný. Chci pomoci klubu, proto jsme přemýšleli o všech variantách. V úterý jsme dlouho jednali a jsem teď připraven poprat společně s ostatními o záchranu," prohlásil dnes trenér, který oficiálně vede mužstvo teprve od začátku jara.

Koučoval ho sice i na podzim, ale oficiálním šéfem lavičky byl jeho kolega Václav Hradecký, neboť Busta neměl nejvyšší trenérskou licenci. Pro jaro už dostal od svazu výjimku, protože se přihlásil na její studium, ovšem jeho svěřenci nevyhráli ani jeden zápas.

Busta stojí za vzestupem pražského klubu, kterému hrozil zánik, mužstvo přivedl z třetí do první ligy. V současné době je ale tým na posledním místě tabulky, do konce soutěže zbývá sedm kol.

Autor:

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...