Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Byla by škoda o postup přijít, přiznává kouč Liberce Šilhavý

Sport

  13:00
ESTORIL (Portugalsko) - I když fotbalisté Liberce nemají před posledním utkáním základní skupiny Evropské ligy v Estorilu situaci pouze ve svých rukách, trenér Jaroslav Šilhavý nepřestává věřit v postup. Je přesvědčený o tom, že Sevilla v souběžně hraném zápase zvítězí ve Freiburgu a Slovan tak v Portugalsku bude moci zabojovat o účast v jarních bojích a korunovat povedený rok.

Trenér Liberce Jaroslav Šilhavý foto: ČTK

"Je to poslední zápas v tomhle roce a myslím, že ve velice podařeném roce. Byla by škoda, kdyby ta třešnička na dortu chyběla. V tomhle duchu spolu s hráči hovoříme a doufám, že to tak bude vypadat i na hřišti," řekl Šilhavý před čtvrtečním duelem. Jeho celek musí získat více bodů než Freiburg. Pokud německý tým porazí Sevillu, nepomůže Slovanu už ani případná výhra. Šilhavý ale španělskému favoritovi věří. "Myslím, že by nebylo překvapením, kdyby Sevilla ve Freiburgu vyhrála. Věřím, že má větší kvalitu a jsem přesvědčený, že tam vyhraje. Pak se otevírá naděje pro náš postup," podotkl liberecký trenér.

"Myslím, že k tomu Sevilla přistoupí naplno. Hráči, které tam točí trenér, mají velkou kvalitu. Myslím, že budou chtít uhrát první místo, protože potom v tom losování by šli v uvozovkách na snadnějšího soupeře. Nebude to odpadlík z třetího místa Ligy mistrů," uvažoval Šilhavý. Souběžně hraný zápas ve Freiburgu bude s trenérskými kolegy na dálku sledovat. "Dovedu si představit, že bude existovat taková spojka, co bude sledovat online. V tom nebude problém," uvedl.

Slovan naposledy zvítězil 3. října právě doma nad Estorilem

Pokud chce s Libercem pomýšlet na postup, musí v Estorilu bodovat. Slovan přitom naposledy zvítězil 3. října v domácím duelu právě proti nadcházejícímu soupeři, od té doby devětkrát po sobě nevyhrál. "Že dva měsíce mužstvo nevyhrálo, je frustrující. Ale musíme si uvědomit, že jsme během toho dvakrát hráli se Sevillou, pak také se Spartou. Pokaždé jsme remizovali. To byly skvělé zápasy a remíza je někdy skoro jako vítězství," uvedl Šilhavý.

Trenér fotbalistů Liberce Jaroslav šilhavý

Jeho svěřencům přišla v závěru podzimu vhod krátká přestávka od posledního ligového utkání 2. prosince na Slavii, během níž mohli načerpat síly. "Hráči dostali dva dny volno, potom jsme normálně trénovali. Byť po náročném podzimu mají v nohou hodně naběháno a v některých zápasech to bylo vidět, věřím, že najdou dostatek sil a poslední zápas zvládnou," dodal trenér Slovanu.

Autoři: ,