28. listopadu 2012 13:48, aktualizováno  14:04 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Bývalí fotbalisté Kubík a Vlček budou funkcionáři Slavie

Slávistický útočník Stanislav Vlček se loučil se svojí sportovní kariérou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slávistický útočník Stanislav Vlček se loučil se svojí sportovní kariérou | foto: ČTK

PRAHA Bývalý fotbalisté Slavie Luboš Kubík a Stanislav Vlček budou pracovat v managementu pražského klubu. Kubík bude manažerem sportovního rozvoje. Vlček, který v pátek ukončil hráčskou kariéru, se stane vedoucím A-mužstva "sešívaných". Osmačtyřicetiletý Kubík se bude ve Slavii kompletně zabývat scoutingem a na starosti bude mít všechny věkové kategorie od patnáctiletých až po první tým.

Vicemistr Evropy z roku 1996 dříve zastával podobnou funkci u reprezentace USA i v klubu Montreal Impact ze zámořské Major League Soccer. "Jelikož tuto práci jsem dělal už v minulosti, tak jsem neváhal. Jsem rád, že jsem dostal tuto nabídku, a rád dám Slavii své zkušenosti a fotbalové oko," řekl na tiskové konferenci Kubík, který oblékal dres vršovického klubu v letech 1983-1988 a 1996.

Přeorientovat se na českou fotbalovou scénu pro něj prý nebude problém. "I když jsem pracoval pro americký fotbal, tak stále jsem byl v Čechách a měl naši ligu pod dozorem. Pro Montreal jsem dělal vyhledávače jenom pro Evropu, takže už jsem tady brouzdal vlastně celý rok a hledal pro ně hráče," připomněl Kubík.

Vlčka láká práce "na druhé straně"

Šestatřicetiletý Vlček bude vedle vedoucího prvního týmu působit rovněž jako ambasador individuálních herních činností. Měl by být jakousi spojkou mezi hráči, trenérem a managementem. "Se všemi věcmi se začínám pomalinku seznamovat. Vlastně i teď ještě dojíždím tréninkový cyklus s A-mužstvem. Přes zimní přestávku bude dost času na to, abych se s novou rolí sžil. Chci být co nejlépe k dispozici klubu a hlavně hráčům," uvedl Vlček.

Luboš Kubík.

Luboš Kubík.

V pražském klubu jako hráč působil v letech 2004-2007 a poté od roku 2009. Těší se, že teď pozná Slavii z jiného úhlu pohledu. "Zůstávám v kabině s A-mužstvem, u ligového fotbalu a budu mít možnost vidět kabinu z druhé stránky, což mě strašně láká. Doufám, že naše spolupráce bude pro celou Slavii přínosem," přál si člen Klubu ligových kanonýrů.

Podle generálního ředitele Slavie Zbyňka Kusého nemají změny ve vedení souvislost s nepovedeným podzimem, kdy svěřenci trenéra Rady prohráli poslední čtyři utkání. "Tyhle věci nebyly vyřešeny v posledních dnech. Je to záležitost, která se připravovala několik měsíců. U Standy (Vlčka) je to dohadování posledních měsíců a týdnů, s Lubošem (Kubíkem) jsme byli v kontaktu někdy od srpna," řekl Kusý.

ČTK