1. ledna 2013 13:39 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Slávista Kubík: Jestli se k moci vrátí komunisti, zase uteču

Pavel Nedvěd bojuje o míč s Lubošem Kubíkem (vpravo) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Nedvěd bojuje o míč s Lubošem Kubíkem (vpravo) | foto: ČTK

PRAHA Silvestrovské derby letos skončilo dvojitým vítězstvím fotbalistů Slavie. Vyhráli jak internacionálové (8:5), tak i veteráni (7:2), na čemž měl velký podíl dvěma góly Luboš Kubík. Oslavil tak nedávné jmenování do funkce manažera pro sportovní rozvoj. Rád by, aby výhry nad Spartou inspirovaly i současný tým Slavie.

"Klukům to určitě na začátku přípravy připomenu. Kéž by podobně kluci hráli i v ligovém derby. Doufám, že příští rok budou jen vítězství a konečně dostaneme Slavii tam, kam patří," řekl Kubík po derby. "Po takovém vítězství se bude Silvestr slavit o to lépe," dodal. Na hřišti se potkal s několika svými bývalý spoluhráči včetně Iva Knoflíčka, se kterým v osmdesátých letech emigroval do zahraničí.  "Hrálo se nám velmi dobře. S Ivem jsme se potkali párkrát na hřišti a na lavičce jsme se shodli, že jestli se vrátí k moci komunisti, tak zase utečeme," řekl.

Nyní však bude z role manažera usilovat o pozvednutí Slavie, kde má na starosti zejména příchody posil. "Dva hráče už jsme přivedli a teď bychom ještě posílili útok. Uvidíme, jak se nám to podaří. I když je pravda, že na příchodu Marcela Gecova já zásluhu nemám. Ale na příchodu Milana Bortela už nějakou mám," řekl. "S letošním rokem jsem spokojený, a když nějakým způsobem přispěju k tomu, aby se příští rok dařilo Slavii, tak budu spokojený ještě víc," dodal.

ČTK

BMW Řada 5 3,0...
BMW Řada 5 3,0...

r.v. 2012, naj. 55 000 km, diesel
950 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz