1. června 2010 18:33 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Čech o Realu: Nikdy neříkej nikdy, ale nemám důvod přestupovat

Fotbalisté Chelsea slaví titul v ulicích Londýna  (zleva Drogba, Čech, Lampard, Terry). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalisté Chelsea slaví titul v ulicích Londýna (zleva Drogba, Čech, Lampard, Terry). | foto: Reuters

PRAHA Hned po pondělním jmenovaní José Mourinha koučem Realu Madrid začala média spekulovat o možných posilách královského klubu. Mezi jmény posil zaznělo také jméno gólmana Chelsea Petra Čecha. Český reprezentační gólman ale na spekulace reaguje s úsměvem.

"Jediný problém, který Real momentálně nemá, je post gólmana," řekl slavný brankář při exhibičním turnaji v plážovém tenise v Praze. Ten mimochodem v páru s hokejovým agentem Robertem Spálenkou vyhrál, když ve finále porazil dvojici novopečených hokejových mistrů světa Petra Vampolu a Miroslava Blaťáka - VÍCE O CELÉM TURNAJI ČTĚTE ZDE!

Údajně se o vás zajímá nový kouč Realu Madrid José Mourinho. Jak spekulace vnímáte?
Pokaždé, když přijde nový trenér do tak velkého klubu, padají různá jména. Proto se tím nijak nevzrušuju, jsem domluven s panem Zíkou, že když se objeví něco opravdu konkrétního, dá mi vědět. Jinak si užívám klidu.

Existuje možnost, že byste do Realu přestoupil?
Člověk nikdy nemá říkat nikdy, ale záleželo by to na okolnostech.

Co by se muselo stát, abyste do Realu odešel?
Musely by se nejdřív domluvit oba kluby, a pak bych se musel domluvit já. Jediný problém, který Real momentálně nemá, je post gólmana. Spekulovat se může, ale nevidím to moc reálně.

Platí pořád to, že Chelsea je váš klub a chcete v ní zůstat?
Jsem tam spokojený. Po letošním doublu mi zbývá s Chelsea jediné - vyhrát Ligu mistrů. A já věřím, že ten tým na to má. Proto se mi odcházet nechce.

Je vůbec možné, aby špičkový gólman přestoupil mezi dvěma špičkovými kluby?
Hypoteticky to možné to je. Nevidím v tom problém. Ale Real v brance problém nemá, navíc Casilas je odchovanec. Když se podívám na zápasy Realu v posledních letech, pokaždé stál v brance on. Proto si myslím, že to Real ani nebude řešït.

Rozhovor s Petrem Čechem o blížícím se světovém šampionátu čtěte ve středečním vydání deníku

Najdete na Lidovky.cz