Pondělí 29. května 2023, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejlepším českým hráčem v plážovém tenise se stal gólman Čech

Sport

  19:03
PRAHA - Reprezentační gólman Petr Čech se umí ohánět nejen ve fotbalové brance, ale i se speciální raketou při plážovém tenisu. Dnes to dokázal při exhibičním turnaji v Praze, když s hokejovým agentem Robertem Spálenkou předčil další tři dvojice. Všichni účastníci v navlhlém písku za chladného počasí téměř drkotali zuby.

Petr Čech při exhibici v Praze. foto: ČTK

Druzí za Čechem a Spálenkou skončili novopečení hokejoví mistři světa Petr Vampola s Miroslavem Blaťákem, bronz brali dvojnásobná olympijská šampionka v rychlobruslení Martina Sáblíková se svým trenérem Petrem Novákem, na chvostu se krčil pár dalších hokejových šampionů Jan Marek a Petr Hubáček.

ČECH O REALU: NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY, ALE NEMÁM DŮVOD PŘESTUPOVAT - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Všichni patří k manažerské skupině Sport Invest, která turnaj pořádala. "Líbilo se mi to. Hrál jsem to poprvé, moc nevěděl, co od toho čekat. Ale bavilo mě to hodně," řekl Čech. Triumf bral na oko prestižně. "Pozor, porazili jsme dvojnásobnou olympijskou šampionku s jejím trenérem, hokejové mistry světa. Takže to se cení," smála se hvězda Chelsea.

Martina Sáblíková při exhibici v Praze.

Na kurtu Čech předváděl jisté údery, Sáblíková si zase užívala skoků do měkkého. "To mě na tom bavilo snad nejvíc," uvedla šampionka z Vancouveru. Občas musela čelit i drtivým smečím, hlavně od hokejistů. "Pardón," omlouval se jí přes síť Vampola. Sáblíkové jindy dokonalá spolupráce s koučem Novákem hlavně na začátku tenisových bitev na písku skřípala.

"Nejprve to dřelo, ale pak už to bylo dobrý," řekla Sáblíková, která s Novákem v závěru porazila hokejové duo Marek - Hubáček a díky tomu obsadili třetí místo. "Honzo, kolikátej že si skončil?" dobíral si Marka Vampola a připomněl svému parťákovi jeho sebevědomé výroky před turnajem o tom, že je favoritem.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!