20. října 2011 9:34 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Cenný skalp patří Petrželovi. Má dres Messiho

Lionel Messi se proti Plzni gólově neprosadil | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lionel Messi se proti Plzni gólově neprosadil | foto: ČTK

BARCELONA Jeden zápas svedli plzeňští fotbalisté s Barcelonou přímo na hřišti, druhý - pomyslný - pak sami mezi sebou o to, kdo získá výměnou dres některé z hvězd katalánského velkoklubu.

Největší zálusk si Plzeňané dělali logicky na nejlepšího hráče světa Lionela Messiho, s nímž se nakonec dohodl záložník Milan Petržela. K mírné lítosti dalšího středopolaře Václava Pilaře, kterému se občas říká právě "český Messi".

O ZÁPASE BARCELONY S PLZNÍ ČTĚTE VÍCE

"Snad se dočkám po odvetě v Praze," řekl Pilař po utkání na Nou Campu. Sám se těšil, že si Messiho dres, velmi ceněný suvenýr, poveze už ze Španělska. S argentinským fenoménem se prý už před utkáním domluvil na směně, ale po skončení zápasu jej předběhl Petržela.

Anketa

Jak si povede Plzeň v dalším průběhu Ligy mistrů?

Zabojuje a postoupí do další fáze 128
Ze třetího místa skupiny zamíří do Evropské ligy 1422
Skončí na posledním čtvrtém místě 502

"Já se s Messim dohodl během poločasové přestávky, když jsme šli tunelem ze hřiště. Slovo dodržel a dres mi opravdu dal," vyprávěl s úsměvem Petržela, zatímco Pilař, trochu posmutnělý, odjížděl úplně s prázdnou. Například kapitán Plzně Pavel Horváth měl v tašce přibalený dres svého protějšku a špílmachra Barcy Xaviho. Petržela se také těšil na to, že se doma s Messiho trikotem pochlubí. "Někam ten dres asi schovám a moc ho ani snad vytahovat nebudu," uvedl Petržela.

ČTK