Úterý 31. března 2020svátek má Kvido 4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Češi vylepšují své slabiny

Naši dlouhovlasí módemani, Jankulovski, Ujfaluši a Baroš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Naši dlouhovlasí módemani, Jankulovski, Ujfaluši a Baroš | foto: ČTK

SEEFELD Když v sobotu čeští fotbalisté opouštěli basilejský stadion, slibovali, že proti Portugalsku předvedou lepší výkon než v utkání se Švýcarskem.

Včera na tom začali pracovat a na začátku těžké mise hýřili sebevědomím. "Nesmíme dělat závěry z jednoho utkání, několikrát jsme dokázali, že umíme hrát i ofenzivně,“ tvrdí David Jarolím.

 Úkol je jasný: zlepšit přechod do útoku, což byla největší slabina českého týmu v prvním utkání. "Je to o pohybu, nesmíme ztrácet lehké přihrávky jako proti Švýcarům, kterými jsme se sami dostali pod tlak. To musíme zlepšit,“ plánuje Stanislav Vlček.

"Musíme lépe podržet míč a lépe doplňovat Kollera na hrotu, aby měl kolem sebe víc hráčů, pro které by sklepával míče,“ souhlasí Libor Sionko.  "Proti Švýcarům jsme museli hodně bránit, ale v útoku dokážeme hrát lépe. My to umíme, jen to musíme předvést i v utkání,“ slibuje Jarolím.

 Přestože si Brückner po úvodním utkání pochvaloval hru záložní řady, teď zřejmě přemýšlí, jak ji poskládat jinak. Do základní sestavy by se však na úkor Jarolíma mohl tentokrát dostat Marek Matějovský. "Vždy jsem říkal, že trenér Brückner má šťastnou ruku na sestavu, tak věřím, že zase vybere tu nejlepší. A jestli v ní budu já, to není podstatné,“ říká neurčitě Matějovský.

Půjde o hodně, vždyť v zítřejším utkání si český tým může zajistit postup do čtvrtfinále. Stačí maličkost – aby Portugalce porazili a Turecko proti Švýcarsku nevyhrálo. Nepůjde totiž jen o klíčové tři body, ale také o vylepšení vlastní reputace, kterou si čeští fotbalisté pošramotili bezkrevným výkonem v prvním utkání.

,
Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

Porovnání čísel z celého světa v našem interaktivním grafu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

Premium

Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

Eva Burešová a Marek Lambora v seriálu Slunečná (2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...

Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?
Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?