30. července 2011 16:34 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Čeští mladíci: Se Španěly to bude 50 na 50

Česko - Srbsko (Jeleček slaví gól). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Srbsko (Jeleček slaví gól). | foto: www.uefa.com

BUKUREŠŤ Semifinále se Srbskem bylo podle obránce Tomáše Jelečka zatím nejnáročnějším zápasem českého týmu na mistrovství Evropy fotbalistů do 20 let. Svěřenci Jaroslava Hřebíka v něm téměř prohospodařili vedení 3:0, ale nakonec utkání především zásluhou velmi dobré soudržnosti zvládli. I proto Jeleček věří, že ve finále proti Španělsku mají mladí Češi minimálně stejnou šanci na úspěch jako soupeř.

"Být ve finále je fantastický pocit. Přijeli jsme sem s tím, že by bylo dobré, kdybychom postoupili ze skupiny. A teď jsme blízko tomu, abychom byli nejlepšími z nejlepších. Jsem neskutečně šťastný," uvedl Jeleček v rozhovoru pro uefa.com. "Bude to určitě nejdůležitější zápas mé kariéry. Finále se nehraje každý den. Španělsko je velmi dobrý tým, ale my si věříme. Máme padesátiprocentní šanci na vítězství stejně jako soupeř," dodal.

Levý bek Slovácka na turnaji potvrzuje, že patří mezi Hřebíkovy klíčové svěřence. Nejprve pokutovým kopem pomohl ve skupině porazit Rumunsko, následně se asistencí podílel na výhře nad Irskem a v semifinále zařídil znovu z penalty vítězný gól nad Srbskem, když v 19. minutě zvýšil už na 3:0. "Nakonec to byl ale nejtěžší zápas ze všech," přiznal Jeleček.

Česko - Srbsko (Přikryl slaví gól).

Srbové zásluhou dvou branek Despotoviče rychle snížili a byli zpátky ve hře. "Hrozně důležité bylo, že jsme se po druhém Despotovičově gólu dokázali vzchopit a hrát znovu naší hru. Trenér nás o poločase uklidnil a v druhé půli už jsme to nepustili," uvedl Jeleček. Český výběr tak protáhl sérii bez porážky v soutěžních zápasech na devět zápasů, z nichž posledních šest vyhrál.

"Být neporažený v turnaji, jako je tento, v souboji s nejlepšími týmy v Evropě, to je něco fantastického. Pomáhá nám to být ještě silnější a sebevědomější. Už se nemůžu dočkat, až budeme hrát finále." Se spoluhráči za posledních devět dní sehrál čtyři zápasy, navíc ve vysokých teplotách, přesto věří, že únava se na týmu neprojeví.

 "Je těžké hrát tolik těžkých zápasů v tak krátkém čase. Dostali jsme se ale přes všechny těžkosti jako tým a vypořádáme se i s únavou, svalovými problémy, modřinami a s čímkoli jiným. Únavu nám pomůže zahnat touha po vítězství," dodal.

ČTK, Lidovky.cz

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.