13. listopadu 2017 16:42 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Chaos a zmatek, lidé mrzli při cestě domů. Test Ruska na MS se vůbec nepovedl

Přátelák Rusko vs. Argentina ovládli hosté. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Přátelák Rusko vs. Argentina ovládli hosté. | foto: Reuters

MOSKVA Ostrý test moskevského stadionu pro finále fotbalového mistrovství světa 2018 skončil o víkendu velkým organizačním chaosem. Desetitisíce fanoušků se po sobotním přípravném zápasu Ruska s Argentinou (0:1) v chladném a deštivém počasí jen s obtížemi dostávaly domů, k nejbližší otevřené stanici metra museli lidé mnohdy ujít několik kilometrů.

Problémy způsobily uzavírky mnoha ulic v okolí stadionu, ke kterým sáhla z bezpečnostních důvodů moskevská policie. Nepřístupné byly i důležité stanice metra v blízkosti stadionu.

11.listopadu 2017 v 18:06, příspěvek archivován: 13.listopadu 2017 v 16:54

Ужасная организация выхода со стадиона #лужники. 80000 человек в одно узкое горлышко. Если также будет на #чм2018 то это позор. #россияаргентина . Стыдно то как https://t.co/9cnKB76dqQ

Mnozí fanoušci si stěžovali, že se k otevřené stanici dostali až po dvouhodinovém pochodu úzkým vyhrazeným koridorem, vlaky navíc nestíhaly nával lidí pojmout. Ruská média označila opatření za špatně naplánovaná, celá akce podle nich skončila naprostým krachem.