17. srpna 2010 23:56 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Chovanec: Nečekal jsem, že to s námi bude tak špatné

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 11Diskuse
Jozef Chovanec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jozef Chovanec. | foto: ČTK

PRAHA I když Spartě scházela řada důležitých hráčů, měla proti Žilině hrát důstojnější úlohu. I trenér Jozef Chovanec po domácí porážce 0:2 věděl, že před odvetou play off Ligy mistrů už příliš nadějí na postup jejím fotbalistům nezbývá.

Jak těžký úder Sparta dostala?
Nečekali jsme lehký zápas. Víte, co nás postihlo, ale nečekal jsem, že to bude s organizací naší hry tak špatné. Něco takového se nám přihodilo loni v Evropské lize s Kodaní, kdy jsme také dělali obrovské chyby. Když třeba tři hráči Žiliny hlavičkují po rohu do naší brany, je to nepochopitelné.

Čtěte také

Šance na postup před odvetou nejsou vysoké. Souhlasíte?
Bude to strašně těžké, ale máme co napravovat. Půjdeme tam s tím, abychom podali daleko lepší výkon a udělali i lepší výsledek. Ten první dává daleko větší komfort našemu soupeři.

První gólu předcházelo nedorozumění mezi Blažkem a Hohenederem. Kdo chyboval víc?
Oba na tom nesou stejný podíl, prostě se nedohodli. Obě dvě branky byly skutečně totálně fatální. U druhé měli prostor k zakončení tři hráči, ne jen jeden. Přitom nás hlídala Žilina daleko víc, neměli jsme žádný prostor se prosadit.

Na góly jste prohráli 0:2, na střely 2:10. Co vám z toho vyplývá?

Pokud nevystřelíte, nemůžete uspět. Hráči jako Kucka nebo Vachoušek ke střelám měli příležitost, ale několikrát zbytečně volili přihrávku. U některých ofenzivních hráčů bude ale číslo v kolonce střeleckých pokusů nulové. Vypracovat si jednu vyloženou šanci za celé utkání, to je dost málo.

Před utkáním se Žilinou jste angažovali Štěpána Vachouška, aby nahradil distancovaného Marka Matějovského. Povedlo se mu to?
Není to o jednom hráči, nebyli jsme v optimálním složení. Štěpán nebyl sám, komu zápas nevyšel.

Dá se říct, proč Sparta nestačí slovenskému mistrovi? Stojí za tím jen absence ve vaší sestavě?
Žilina je konsolidovaná, nemá takové problémy jako my, nám tentokrát chybělo sedm hráčů základní sestavy. Výsledek i výkon ale mluví jednoznačně pro Žilinu.

Pavel Hapal, trenér Žiliny

S výsledkem jsem pochopitelně spokojený. Výkon Sparty nehodnotím, ale my jsme byli výborní. I takový náskok se dá ztratit, stalo se to mnohokrát. Teď bude důležité zachovat klid a chladnou hlavu. Žádnou euforii v týmu nepřipustím. Pro mě je to asi nejlepší zápas, jaký jsem jako trenér zažil. Přece jen jde o Ligu mistrů. i když jsem na Spartě už jednou vyhrál jako trenér s Baníkem Ostrava.

  • 11Diskuse

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?
Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají i vyprávějí. Jejich motorický vývoj jde stále kupředu a je na rodičích, aby se na něm aktivně podíleli.