5. listopadu 2014 20:58 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Tenhle zápas není můj, říká o návratu domů na Spartu Chovanec

Trenér Jozef Chovanec na tréninku Slovanu Bratislava. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Jozef Chovanec na tréninku Slovanu Bratislava. | foto: ČTK

PRAHA Tady slavil tituly, tady se z něj stal uznávaný fotbalista, trenér i funkcionář... Jozef Chovanec se vrátil na Spartu, i když jako soupeř. V roli kouče Slovanu Bratislava se ve čtvrtek večer postaví proti klubu svého srdce. „Rád vás vidím,“ pozdravil české novináře. „Ani mi nepřijde, že jsem se dostal do cizího prostředí.“

Jak návrat domů na Spartu prožíváte?
Těším se, stejně jako celý tým. Ale není to můj zápas... Je to zápas Slovanu Bratislava a tak to musíme vnímat. Snad se ukážeme v lepším světle než v Bratislavě, kde jsme prohráli.

Na Spartě jste prožil spoustu let.
Minulost je minulost. Já jsem trenér a na tyhle věci se dívám jako profesionál. Ale ano, mám tady na Spartě spoustu kamarádů a prožil jsem tady spoustu hezkých chvil. Díky Spartě jsem se dostal do velkého fotbalu.

Sparta v sobotu prohrála v Plzni...
...a já si z vlastní zkušenosti dovedu představit, jak jste po tom zápase grilovali Víťu Lavičku. Ale k věci - ten zápas rozhodlo hlavně to, že Plzeň předvedla velmi dobrý výkon. Jak se s tím zápasem Sparta vypořádá, je její věc. My to bereme jako studijní materiál.

K zápasu jste netradičně vyrazili už v úterý, tedy dva dny před zápasem. Proč?
Víte, jaká je situace na D1. Nechtěli jsme jít do rizika. V úterý jsme odtrénovali doma a večer jsme se v klidu přesunuli k Praze. Takže to bylo pro náš klid a kvůli přípravě na zápas.

SYMBOLY SPARTY ZNOVU NA LETNÉ. Trenér Jozef Chovanec (vlevo) a jeho asistent...

SYMBOLY SPARTY ZNOVU NA LETNÉ. Trenér Jozef Chovanec (vlevo) a jeho asistent Horst Siegl při tréninku Slovanu Bratislava v Praze.

Postup v Evropské lize už je pro Slovan nejspíš v trapu. O co na Spartě hrajete?
Je to Evropská liga! V ní hrajete o čest, za klub, sami za sebe... Máme o co hrát. Na téhle úrovni jde v každém zápase o hodně.

Má současný Slovan na to, aby na Spartě něco uhrál?
Ano, má.

Čím?
Svým výkonem. Když se všichni zlepšíme, tak máme velkou šanci.

Ve Slovanu jste už tři týdny. Poznáváte ten tým čím dál lépe?
Ano, každý den dostáváme bližší a bližší informace. Všechny poznatky jsou důležité.

Do Prahy s vámi odjel útočník Róbert Vittek. Může nastoupit?
Jsem rád, že s námi do Prahy cestoval. Ukázalo se, jak velké srdce má a jak velký je to slovanista. Lékaři mu dovolili, aby nastoupil, ale ještě se rozhodneme.

pes

BMW Řada 5 3,0...
BMW Řada 5 3,0...

r.v. 2012, naj. 55 000 km, diesel
950 000 Kč (s DPH)