Pondělí 26. září 2022, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sparta odsoudila násilí, poukázala na provokaci a vysvětlila děkovačku

Sport

  15:05
PRAHA - Vedení fotbalové Sparty odsoudilo čtvrteční násilnosti fanoušků během zápasu Evropské ligy na stadionu Slovanu Bratislava. Zároveň vysvětlilo, že hráči děkovali svým příznivcům na doporučení bezpečnostních složek.

Těžkooděnci obklopili sektor Sparty. První poločas zápasu se Slovanem přinesl více vzruchu na tribunách než na hřišti. foto: ČTK

Sparta na čtvrteční události reagovala v oficiálním prohlášení, které vydala na svých internetových stránkách.

„Vedení AC Sparta Praha, realizační tým a hráči odsuzují násilnosti, které vedly k přerušení utkání UEFA Evropské ligy ŠK Slovan Bratislava – AC Sparta Praha,“ začíná komuniké.

Chuligání rozpoutali na stadionu násilí. Zápas mezi Slovanem a Spartou byl ve...
Zleva Mamadou Bagayoko a Nicolas Goros ze Slovanu a Tiémoko Konaté ze Sparty.
Těžkooděnci dohlížejí na klid v sektoru fanoušků Slovanu.
Fanoušci Sparty vhodili na hrací plochu světlici.

Úřadující český mistr připomněl, že jeho zástupci byli v Bratislavě na bezpečnostní poradě už čtrnáct dnů před zápasem a na této schůzce upozorňoval na možná bezpečnostní rizika.

Trest od UEFA hrozí i Spartě

Zástupci klubu nyní čekají na zprávu delegáta zápasu. Ta bude důležitá i pro disciplinární komisi Evropské fotbalové unie UEFA, která případ bude projednávat. Tvrdé tresty hrozí jak Slovanu, tak Spartě.

ČTĚTE K TÉMATU

„Chování části našich fanoušků, kteří se na stadionu projevovali násilně, odsuzujeme. Nic takového si v ochozech nepřejeme. Jsme rádi, že drtivá většina našich příznivců se soustředila na podporu mužstva a nechovala se v rozporu s dobrým chováním,“ řekl trenér Vítězslav Lavička.

Lafata: Na hřišti to taky jedinec pokazí všem

Sparta rovněž vysvětlila, proč hráči na dálku fanouškům poděkovali: „Mužstvo po skončení utkání na doporučení bezpečnostních složek na stadionu vyšlo krátkým potleskem poděkovat sektoru svých příznivců za podporu. Podle zástupců organizačního týmu se jednalo o postup, který přispěl ke stabilizaci situace po závěrečném hvizdu. Poděkování ze strany hráčů a realizačního týmu mířilo pouze k fanouškům, kteří se nedopouštěli žádných násilností a výtržností.“

„Vím, že tady bylo hodně fanoušků a problémy zdaleka nedělali všichni. Ale my taky hrajeme v jedenácti a když to někdo zkazí, tak to bohužel zkazí všem,“ poznamenal kapitán David Lafata po zápase.

Vítězství na hřišti i v hledišti, napsal Vácha

Emoce rovněž vyvolal příspěvek záložníka Lukáše Váchy na Twitteru. „Vítězství na hřišti i v hledišti,“ napsal a později tweet smazal.

„Násilí na stadionech neschvaluju ani já, ani nikdo jiný v týmu. Po utkání jsem na sociálních sítích poděkoval za podporu fanouškům, kteří přijeli slušně fandit. Rozhodně jsem to nemyslel tak, že schvaluji jakoukoli formu agresivity,“ vysvětlil Vácha. „Je mi líto, pokud si to někdo vyložil jinak.“

Zápas Slovan Bratislava - Sparta (0:3) byl na konci prvního poločasu kvůli potyčkám fanoušků obou táborů přerušen. Hrozilo ukončení utkání, ale po čtyřiceti minutách se pokračovalo.

„Informace, které máme, hovoří o tom, že situaci vyeskalovala skupinka fanoušků hlásící se ke Slovanu Bratislava. Ti se natlačili za sektor našich fanoušků,“ dodal sparťanský tiskový mluvčí Ondřej Kasík.

Slovan: Fanoušci Sparty napadli domácí příznivce

Stejně jako Sparta odsoudilo výtržnosti i vedení fotbalového Slovanu Bratislava. Incident svaluje na fanoušky českého klubu, kteří prý napadli domácí příznivce.

„Skupina fanoušků Sparty násilně pronikla ze svého sektoru a napadla domácí fanoušky,“ napsal slovenský klub v prohlášení.

A pokračoval: „Moc nás mrzí, že újmu utrpěli především slušní diváci. Lidi, kteří na tribunu nepatří, pokazili sportovní zážitek tisícům fanoušků na stadionu, u televizních obrazovek, ale i samotným aktérům fotbalového střetnutí.“

Proti domácím chuligánům, kteří se na protilehlé tribuně porvali, Slovan Bratislava nevystoupil.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...