Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Dědeček chtěl vidět své fotbalové hrdiny. Zemřel 45 minut po jejich návštěvě

Sport

  7:00
MANCHESTER - Hodně silný příběh oběhl v posledních hodinách britské ostrovy. Třiasedmdesátiletý Paddy Lawler byl celoživotním fanouškem Manchesteru United. V poslední době ale bojoval s rakovinou prostaty a proto mohl sledovat svůj oblíbený klub jen v televizi. Měl proto ještě jedno, poslední přání: chtěl se ještě před smrtí se svými hrdiny setkat. A to se mu také vyplnilo.

Čtveřice fotbalistů Manchesteru United na návštěvě u Paddyho Lawlera. foto: Twitter

O fotbalistech koluje mnoho mýtů, někdy i pravd, jejich pověst není často nejlepší. Ne vždy ale právem. Minimálně čtyřlístek Marcus Rashford, Jesse Lingard, Ashley Young a Timothy Fosu-Mensah mají srdce na správném místě.

V neděli sdílela vnučka třiasedmdesátiletého Paddyho Lawlera – Kayleigh Lawlerová-Carsonová na facebooku prosbu, zda by bylo možné zprostředkovat setkání jejího dědečka s někým z týmu Manchesteru United coby splnění jeho posledního přání.

Zveřejnil(a) Kayleigh Lawler Carson dne 11. září 2016

Díky více tisícovce sdílení na této sociální síti se dostal snímek také k bratranci Lingaarda. O tři dny později, před cestou do nizozemského Feyenoordu k prvního zápasu základní skupiny Evropské ligy, zmíněná čtveřice přišla k Lawlerům na návštěvu.

Staříka potěšili osobním setkáním, autogramy a společným snímkem. Ten ale bude patřit už hlavně do rodinného alba. Paddy Lawler necelou hodinu po jejich odchodu zemřel. Šťastný, že se mu splnilo poslední přání. „Předvedli neuvěřitelně nesobecké gesto. Jsou to skvělí kluci, ze srdce jim děkujeme za to, že pomohli našemu dědečkovi před odchodem na onen svět.“

Čtveřice fotbalistů Manchesteru United (na snímku Ashley Young) na návštěvě u Paddyho Lawlera.

Čtveřice fotbalistů Manchesteru United na návštěvě u Paddyho Lawlera, kterému tak splnili poslední přání.

Prvním zápasem v nebi Lawlera svěřenci Josého Mourinha příliš nepotěšili, s Feyenoordem prohráli 0:1. Další šanci – mimo jiné i na ukončení dvouzápasového čekání na tři body – mají United v neděli od 13:00 hodin na půdě Watfordu.