Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dortmund se zlobí: Jako by na nás hodili jen pivo. UEFA: Vše jsme s nimi konzultovali

Sport

  10:54
DORTMUND - Evropská fotbalová unie UEFA odmítla obvinění trenéra Dortmundu Thomase Tuchela, že s klubem nekonzultovala odložení úterního utkání Ligy mistrů s Monakem na středu. Zápas byl přeložen poté, co se autobus s hráči německého celku terčem bombového útoku. Rozhodnutí kritizují fotbalisté i německá média. Borussia prohrála 2:3.

Thomas Tuchel, trenér Dortmundu. foto: Reuters

„Rozhodnutí hrát bylo učiněno v úterý večer na stadionu Dortmundu za plné podpory a souhlasu klubů i úřadů,“ citovala agentura AP mluvčího UEFA Pedra Pinta. „Se všemi jsme byli v kontaktu a nikdo ani jednou nenaznačil, že by týmy nechtěly nastoupit,“ dodal.

Hráči Borussie Dortmund se slzami v očích.
Hráči Borussie Dortmund se slzami v očích, druhý zprava Nuri Sahin.

Bombový útok se odehrál v úterý krátce před zápasem, autobus Dortmundu poškodily tři exploze. Při výbuchu byl zraněn obránce Marc Bartra, který musel se zlomenou rukou a střepy v ruce na operaci. Duel byl poté odložen na středu, což se Tuchelovi nelíbilo.

Anketa

Mělo se hrát utkání Ligy mistrů Dortmund vs. Monaco už necelých 24 hodin po teroristickém útoku na autobus domácích?

Ano 77
Ne 328

„Rádi bychom měli více času, ale nikdo se nás neptal. Přišla nám sms, že se ve Švýcarsku rozhodlo a hrajeme zítra. Cítili jsme se úplně ignorováni. Jako by na náš autobus jen přiletěla plechovka od piva,“ zlobil se trenér. Borussia už po poločase prohrávala 0:2 a nakonec Monaku podlehla 2:3.

Na ty vyděšené obličeje nezapomenu, tvrdí záložník Dortmundu. Klub se zlobí na UEFA

„Naložili s námi jako se zvířaty, ne lidmi,“ prohlásil řecký obránce Sokratis. „Nevím, jestli tomu lidé mohou rozumět, ale dokud jsem ve druhém poločase nevstoupil na hřiště, vůbec jsem nemyslel na fotbal,“ uvedl Nuri Sahin.

„Samozřejmě se to na výkonu podepsalo. Byl to hrozný zážitek a potřebovali jsme trochu času, abychom se z toho dostali. A ten jsme nedostali,“ řekl Tuchel. „Všichni jsme cítili, že nejsme v nejlepším rozpoložení a nemáme myšlenky na fotbal. Nikdo se tomu nemůže divit,“ prohlásil.

Rozhodnutí odehrát zápas už den po útoku dnes kritizují i německá média. „Pochybné je rozhodnutí tak krátce po útoku nechat zápas běžet,“ uvedl list Kölner Stadt-Anzeiger, podle něhož úvahy o rozpoložení hráčů nemají ve srovnání s komerčními zájmy šanci. „The Show must go on?“ ptá se list, podle něhož je to vše, jen ne dobrá zpráva. Podobný názor vyjadřují i další německá média.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat