24. srpna 2011 10:13 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Eden se chystá na invazi z vlaku a stovky autobusů

Tentokrát se Eden musí připravit na invazi fanoušků Plzně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tentokrát se Eden musí připravit na invazi fanoušků Plzně. | foto: ČTK

PRAHA Invaze z Plzně zaplní pražský Eden. Stadion, který neumí vyprodat ani domácí kluby Slavia a Bohemians 1905, by měl nabídnout diváckou kulisu odpovídající významu večerního utkání. Všech 20 tisíc míst bude obsazených.

Odveta play off Ligy mistrů s FC Kodaň vstoupí do historie nejen případným postupem fotbalistů Plzně. Nikdy předtím se v Česku tolik fanoušků neodhodlalo přesunout k utkání svého klubu do jiného města. Zájem předčil veškerá očekávání.

"Když jsme spouštěli předprodej, bavili jsme se v klubu o 10 tisících fanoušcích jako o velkém úspěchu," řekl manažer Viktorie Adolf Šádek. Tomu odpovídaly i ceny lístků, které byly levnější než na zápas s Rosenborgem Trondheim v předchozím předkole. Vítězství v Kodani ale udělalo odvetě nejlepší reklamu.

Den po návratu z Dánska bylo prodáno 16 tisíc míst, zbytek zmizel do pátku. Eden má pro Plzeň jen jednu výhodu. Její stadion ve Štruncových sadech totiž nabízí během rekonstrukce v porovnání s moderní arénou jen čtvrtinovou kapacitu.

Podle odhadu šéfa fanklubu Viktorie Romana Bakaly by přímo z Plzně mělo vyrazit na cestu 12 tisíc diváků. Na místo je dopraví speciální vlak s 11 vagony a zhruba stovka autobusů. Hromadný přesun se bude na podzim pravděpodobně ještě několikrát opakovat. Podle informací od UEFA totiž Plzeň bude muset odehrát zbytek pohárového podzimu dál v azylu.

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?

Najdete na Lidovky.cz