10. února 2015 12:58 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Na Euro „21“ za stovku. Začal předprodej na fotbalový svátek v Česku

Daniel Holzer (vpravo) z ČR a Julian Korb z Německa. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daniel Holzer (vpravo) z ČR a Julian Korb z Německa. | foto: ČTK

PRAHA Nejlevnější lístky na zápasy českého týmu za pouhou stokorunu. Organizátoři v čele s ambasadorem Pavlem Nedvědem zveřejnili cenu vstupenek na fotbalové mistrovství Evropy do 21 let, které poprvé v historii bude hostit Česko. Zároveň už začal předprodej.

Vstupenky budou stát stejně, ať diváci půjdou na zápasy českého týmu nebo jakékoliv jiné utkání.

Lístky se budou prodávat ve dvou cenových kategoriích. Zápasy základních skupin vyjdou na 100 a 200 korun, semifinále na 200 a 250 korun a finále na 250 či 350 korun.

Do prodeje jdou také balíčky na základní skupiny, které obsahují po jedné vstupence na všechna tři utkání na jednom stadionu. Ty vyjdou na 210 či 420 korun.

„Sto a dvě stě korun? To je skvělé,“ ocenil bývalý fotbalista Nedvěd. „Bál jsem se, aby ceny nebyly moc vysoké, ale česká asociace to udělala skvěle. Teď se spíš bojím, abychom měli dost velké stadiony a všichni lidi se tam vešli.“

S trofejí pro vítěze. Zleva: Michel Platini, Pavel Nedvěd a Miroslav Pelta.
Pavel Nedvěd (vlevo) a Michel Platini.
Pavel Nedvěd losoval v Praze základní skupiny Eura „21“, které se v roce 2015...
Pavel Nedvěd představuje míč Brazuca.

Předprodej probíhá na internetových stránkách www.u21euro2015.cz a www.ticketportal.cz. Každý zájemce smí zakoupit nejvýše čtyři vstupenky.

„Při stanovení cen vstupenek na jednotlivé zápasy jsme dospěli k určitému kompromisu mezi představami organizačního výboru turnaje a Evropskou fotbalovou unií UEFA. Ale především jsme chtěli, aby vstupenky byly maximálně dostupné pro všechny fotbalové fanoušky. Pevně věřím, že stadiony v Praze vEdenu a na Letné, v Olomouci i v Uherském Hradišti budou na každý zápas plné a šampionát se odehraje ve skvělé atmosféře,“ uvedl předseda organizačního výboru Petr Fousek.

Šampionát jedenadvacetiletých poprvé v historii hostí Česko. Turnaj se uskuteční od 17. do 30. června.

Hrát se bude na čtyřech stadionech. „Pražská“ skupina (Česko, Německo, Dánsko a Srbsko) v Edenu a na Letné, „moravská“ skupina (Anglie, Itálie, Portugalsko, Švédsko) v Olomouci a Uherském Hradišti.

Přípravy na mistrovství vrcholí. Organizátoři se nyní připravují na dosud největší inspekci Evropské fotbalové unie UEFA, která proběhne v březnu.

Dosavadním vrcholem bylo slavnostní listopadové losování za účasti šéfa UEFA Michela Platiniho. V hlavní roli však byl bývalý český fotbalista a držitel Zlatého míče Pavel Nedvěd, jenž spolu s ředitelem soutěží UEFA Giorgiem Marchettim přímo losoval.

Bývalý kapitán a tahoun reprezentace trvale žije v Itálii, ale zároveň je ambasadorem „malého Eura“ v Česku. Před volbou pořadatele v roce 2012 za Česko lobboval.

Když Nedvěd vylosoval Německo k českému týmu, v sálu to zahučelo. „Sorry,“ špitl a usmál se.

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...