5. března 2010 13:22 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fanoušci Bohemians 1905 půjdou do Ďolíčku na televizi

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Derby Bohemek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Derby Bohemek. | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Fotbalisté Bohemians 1905 budou hrát sobotní domácí zápas se Sigmou Olomouc bez diváků, přesto se jich může sejít v Ďolíčku několik stovek. Zdánlivě rozporuplné tvrzení má logické vysvětlení v souhře dvou okolností.

"Klokani" mají za výtržnosti fanoušků při podzimním derby se Spartou uzavřené hřiště. Zároveň však musejí hrát na Strahově, protože nemají vyhřívaný trávník. A tak nic nebrání tomu, aby se jejich fanoušci sešli v Ďolíčku a společně na velkoplošné obrazovce sledovali, jak si jejich tým povede.

Ze Strahova bude přenášen přímý přenos na portálu Fotbal živě, který v rámci projektu České televize lze sledovat i na internetu. "Kvůli vysílacím právům a přenosu dat se jednání komplikovala, ale dospěli jsme k dohodě a jsme rádi, že můžeme fanouškům nabídnout přenos alespoň tímto způsobem," uvedl ředitel Bohemians 1905 Lukáš Přibyl.

Na Strahov nebudou mít přístup žádní diváci, ani majitelé permanentek. Na stadion se dostane jen přibližně padesát oficiálních hostů, stejný počet pořadatelů a akreditovaní novináři.

V Ďolíčku pořadatelé očekávají i přes návrat zimního počasí několik stovek příznivců. Připravují pro ně občerstvení i zápasový program, jen vstupné se vybírat nebude. I přes náhradní akci v klubu vyčíslují ztráty. Přibyl je včetně dvěstětisícové pokuty a instalace obrazovky odhadl na půl milionu korun.

V české lize se bude hrát bez diváků teprve pošesté v historii. V roce 1993 to byl zápas Drnovice - Plzeň, v roce 1996 Slavia - Opava a Liberec - Plzeň, v roce 2003 Bohemians 1905 - Sparta a o rok později utkání Opava - Mladá Boleslav.

Sobotní zápas na Strahově i v Ďolíčku začne v 16:00.

ČTK
  • 0Diskuse

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám
Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala pusu ještě před tím, než nás ošlehá vítr. My jsme jen zakouleli očima a chtěli mít tuhle proceduru co nejrychleji za sebou. Ale jak se říká, maminka má vždycky pravdu.

Najdete na Lidovky.cz