14. srpna 2010 13:46 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fanoušci Bohemians: lepší divize v Ďolíčku než první liga v Edenu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Fanoušci Bohemians přišli na divizi.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci Bohemians přišli na divizi. | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA Chodit do Edenu na první ligu a dělit se o stadion se Slavií se jim nelíbí. Fanoušci fotbalistů Bohemians 1905 vyrazili radši na první domácí zápas rezervy v divizi. Sešli se tak znovu ve vršovickém Ďolíčku, ze kterého ligový fotbal před sezonou zmizel.

V sobotu dopoledne sledovalo vítězství zelenobílých 3:1 nad béčkem Vlašimi na tuzemské poměry neuvěřitelných 1200 diváků. I když je divize v Česku až čtvrtou nejvyšší soutěží, tak vysoká návštěva zatím nedorazila v prvních dvou kolech ani na většinu druholigových stadionů.

"Chtěli dát najevo, že nesouhlasí s odchodem a o to víc fandili," hodnotil atmosféru hrající asistent domácích Dalibor Slezák. Stadionem se ozývaly chorály, bouchaly světlice a v jednu chvíli všichni diváci nad sebe zvedli papíry s nápisem Ďolíček ANO. "Pro některé kluky, kteří nic podobného nezažili, to byl obrovský zážitek. Já jsem prožíval jen to, co už jsem zažil," připomněl dlouholetý kapitán zelenobílých.

V Ďolíčku šlo o další formu protestu, kterou se fanoušci snaží odvrátit zánik tradičního stadionu, na němž zelenobílý tým působí už od 30. let minulého století. Spekuluje se, že v blízké budoucnosti má na jeho místě vyrůst kancelářský či bytový komplex.

Bohemians i Slavie kvůli tomu založili politickou stranu, chtějí se po podzimních volbách dostat do zastupitelstva Prahy 10 a tam se snažit pomoci Ďolíček zachránit. Zatímco slávisté už bojkot domácích zápasů tento týden odvolali, na druhé straně se k ničemu podobnému neschyluje a Bohemians tak budou mít v Edenu zřejmě dál velmi slabou podporu.

Zatímco do Ďolíčku jich na ligu chodilo pravidelně přes 6 tisíc, do víc jak dvakrát většího Edenu jich naposledy nedorazila ani polovina z dřívějších počtů. "Budu rád, pokud budou chodit dál na rezervu, ale prioritou je pro nás A tým. Tím, že odmítají chodit na jeho domácí zápasy, ničemu nepomůžou," řekl ředitel Bohemians 1905 Lukáš Přibyl.

  • 0Diskuse

On-line reportáž | FOTBAL

Polsko - Česko
0:1
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.
90
Hodně netakticky si počínal Klich, který fauloval Daridu. Místo autového vhazování pro Poláky tak budou hosté rozehrávat přímý kop.
90
Domácí hráči i fanoušci si přejí odpískání pokutového kopu, sudí Klossner je však jiného názoru. Kalas nezahrál rukou, ale hrudí.

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb
Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v havarijním pojištění opravdu stačí? Každý vám říká, kam máte volat v případě nepojízdného vozidla, ale nikdo zřetelně nevysvětlí, jak vám v dané situaci pomůže vaše pojišťovna.

Najdete na Lidovky.cz