21. října 2010 11:37, aktualizováno  11:51 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Další rána pro Bohemku: z klokana bude blanický rytíř

Robin Stron jako maskot Bohemky skončil. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Robin Stron jako maskot Bohemky skončil. | foto: ČTK

PRAHA Česká fotbalová liga si připsala neobvyklý primát. Že mezi kluby přestupují hráči, trenéři, maséři či manažeři je obvyklé (a tak nějak potřebné). Ale že by někdy přestoupil maskok jednoho klubu do jiného? To už je pořádná rarita.

Robin Stron alias Lombardos. Zřejmě nejznámější maskot v Česku mění barvy. A také oblek. Z bohemáckého klokana se převlékne do vlašimského blanického rytíře, aby pomohl nečekanému lídrovi druhé ligy k postupu mezi českou smetánku.

"Vedení klubu se mi poprvé ozvalo v létě. Nejdříve jsem to bral jako vtip," vysvětluje Stron pro vlašimský web, jak probíhaly námluvy na adrese Vršovice-Vlašim. Nápad vlašimských mu ovšem zůstal v hlavě a nakonec se rozhodl jejich nabídku přijmout.

"Tím, že jsem přijal nabídku Vlašimi, odcházím z veřejného života na Bohemce, ale v srdci mi zůstane," řekl Stron. Jeden z nejslavnějších a nejaktivnějších fanoušků vršovické Bohemky již svou funkci pro klub nevykonával několik měsíců. Přesněji řečeno: pro "áčko" hrající první ligu, které musí hrát minimálně v letošní sezoně své domácí zápasy v Edenu.

S přesunem, jako většina fandů Bohemky totiž nesouhlasil, zúčastnil se také letních protestů příznivců obou klubů s tričkem s příznačným potiskem: V Edenu chcípnu! V poslední době se tak pokřik fandů "Lombardo, ty jsi ale hovado!" nesl již jen při zápasech třetiligové rezervy Bohemky, která hraje v Ďolíčku.

A jak Stronův odchod nesou jeho "bratři" v zeleném? "Někteří mi vynadali, jiní nechápou a někteří zase chápou," směje se Stron. "Někdo mi zase v mailu děkoval za to, co jsem pro Bohemku udělal." Nyní již ale myslí Lombardos jen a jen za Vlašim.

"Nejprve je nutné navrhnout masku a kostým blanického rytíře, pak se bude mezi fanoušky volit definitivní podoba a snad proběhne i nějaká sbírka," plánuje už Stron, který hrával za nedaleký Kácov, který se později spojil právě s vlašimským klubem. Fanouškům druholigového lídra by se měl představit poprvé při úvodním jarním kole. Pomůže dotáhnout svůj nový klub až do nejvyšší soutěže...

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz