Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Fanoušci Slavie postavili v Edenu hroby pro vedení

Sport

  17:07
PRAHA - Na tréninkovém hřišti fotbalistů Slavie vyrostly čtyři dřevěné kříže, čtyři hroby. Postavili je fanoušci jako další protest proti vedení klubu. Jsou nadepsány pro trenéra Františka Straku, ředitele Miroslava Platila, prezidenta i majitele Aleše Řebíčka a jeho bratra a finančního ředitele Adama Řebíčka.

Čtyři kříže ve slávistickém Edenu. foto: www.slavistickenoviny.cz

Kříže už z hřiště zmizely, ale fanoušci si jejich fotografie vyměňují na Facebooku a v internetových diskuzích. Příznivcům sešívaných vadí současné vedení s kontroverzní pověstí a také jeho rozhodnutí angažovat jako hlavního kouče sparťanského srdcaře Straku.

"V sobotu ráno objevili zaměstnanci provozního úseku Slavie na tréninkovém hřišti v Edenu hromádky substrátu, které byly ze hřiště následně odvezeny. Trénink A-mužstva nijak narušen nebyl. Nevznikla také žádná hmotná škoda," řekla nová tisková mluvčí Slavie Soňa Nouzáková s tím, že klub nebude situaci víc komentovat. 

Proto chystají i jiné akce. Už v pondělí hraje Slavie ligový duel na Žižkově a příznivci plánují protestní pochod. "Na zápas se Žižkovem půjdeme tradičním pochodem, ale v trošku jiném provedení. Jedná se o protestní pochod fanoušků, kteří nesouhlasí s praktikami vedení klubu, které vyvrcholily nekoncepčním a protislávistickým angažováním trenéra Straky," stojí na webu slaviaultras.cz.

Jak už slávističtí příznivci dříve avizovali, půjdou na utkání v černém oblečení a nebudou vyvěšovat klubové vlajky, jen nesouhlasné transparenty. Průvod by měl z Edenu vyjít mezi 16.30 a 16.45, zápas začne v 18.30.

"V Edenu, všude po cestě i na stadionu dáme pořádně najevo, co si o současné situaci myslíme! Komu současný stav není lhostejný, ať si přinese protestní transparent, nápis, vlajku, tričko, letáky, samolepky atd. Bylo by dobré, abychom se zdrželi násilných projevů. Vedení, ale i policie čekají na záminku, aby nás mohly trestat," stojí na webových stránkách slávistických ultras.

A co na to Slavia? "S fanoušky neustále komunikují jak zaměstnanci klubu, tak nejvyšší vedení. Naší snahou je vzájemnou komunikaci stále zlepšovat, aby byla maximálně efektivní a hlavně ku prospěchu Slavi," dodala Nouzáková.

Autoři: ,

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...