Neděle 7. srpna 2022, svátek má Lada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fanoušci Sparty bučeli na Horvátha. 'To dělá skot,' smál se hrdina Plzně

Sport

  21:01
PLZEŇ - Každý fanoušek Plzně se s ním na chodbě stadionu chtěl obejmout. Po vítězství nad Spartou se stal Pavel Horváth největším hrdinou v městě, kde hrají lídři fotbalové ligy. Jejich kapitán znovu ukázal, že je mužem na správném místě. Vstřelil jediný gól zápasu, po kterém Západočeši mají pětibodový náskok před úřadujícím mistrem. "Nebylo to možná od nás vyřčené, ale touha vyhrát v nás byla silná. Hrozně si toho cením," vyprávěl Horváth před novináři.

Plzeň - Sparta (Horváth, Zelinka a Řepka). foto: ČTK

Co pro vás znamená vítězství nad Spartou?
Vyhráli jsme, což je pro nás strašně důležitý. Jsme strašně šťastní, zápas pro nás nebyl vůbec lehký. Po našem gólu se Sparta tlačila dopředu a my už nebyli tolik nebezpeční, netrápili jsme soupeře rychlými protiútoky. Obrana ale pracovala perfektně, ve druhé půli jsme nepustili Spartu do žádné šance.

Zápas rozhodl váš gól. Jak jste standardní situaci vymyslel?
Přes zeď jsem neviděl, kam si stoupl Bláža, tak jsem alespoň pozoroval, kam se postaví Řepa. Chtěl jsem mu ho dát kolem hlavy. V první chvíli jsem samozřejmě nevěděl, jestli bude gól platit. Až jsem zahlédnul pomezního, jak utíká ke středu hřiště a mohl jsem začít slavit.

OHLASY ZE SPARŤANSKÉ KABINY

Jak pomohla Plzni atmosféra na vyprodaném stadionu? Zdálo se, že na tribunách vám pomáhalo víc než sedm a půl tisíce diváků, což je oficiální kapacita.
Ještěže máme díry v plotě... Asi je opravdu potřeba v Plzni udělat větší stadion. Nás to potom musí s takovou kulisou bavit. Jsem rád, že gól jsme dali do branky zrovna u tribuny, kde stáli naši fanoušci. Kdybychom ho dali na druhé straně po poločase, sparťani ve svém sektoru by si to moc neužili.

Když jste v závěru střídal, přiznivci Sparty bučeli, ostatní diváci naopak tleskali vestoje. Je pro vás zadostiučinění, že jste se trefil zrovna proti Spartě, odkud jste odcházel po konfliktu s fanoušky?
Zadostiučiněním pro mě hlavně bylo, že jsem slyšel tleskat plzeňské fandy. A sparťanští fanoušci se předvedli sami. Vždyť kdo vlastně bučí? Skot. (pozn. red. - z vedlejší místnosti, kde přenos z tiskové konference poslouchali fanoušci Plzně se ozval nadšený jásot)

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Mohlo by vás zajímat