Středa 28. února 2024, svátek má Lumír
130 let

Lidovky.cz

Fanoušci Sparty si mohou oddechnout. Vedení tribunu na Letné nepřestaví, kapacita se nesníží

Sport

  17:45aktualizováno  18:53
PRAHA - Fotbalová Sparta na Letné zruší tréninkové hřiště vedle domácího stadionu a postaví na jeho místě hotelový komplex. Pražský klub naopak odložil zamýšlenou rekonstrukci jižní tribuny v Generali Areně, která mezi fanoušky vzbudila velkou kritiku. Sparta o tom informovala na svém webu.

Kritizovaná vizualizace se realitou nestane. foto: sparta.cz

KOMENTÁŘ: Sparta prohrála a zase za to může někdo jiný než trenér. Co takhle najít někoho, kdo se nevymlouvá?

V říjnu na Letné začnou přípravné a následně i stavební práce. Hotel by měl být uveden do plného provozu v roce 2023. 

Fotbalisté Sparty budou k přípravě na zápasy využívat své tréninkové centrum na Strahově. To bude v příštím roce částečně modernizováno a v novém patře budovy vznikne zázemí hlavně pro A-tým.

Měsíčník Forbes dnes na webu uvedl, že hotelový komplex na Letné má stát pět miliard korun.

Takto by měla vypadat jižní tribuna Generali Areny při pohledu z ulice Milady...
Vizualizace nové jižní tribuny stadionu Sparty.

Hotel má mít 523 pokojů, v sedmém patře bude mimo jiné bazén s výhledem na Pražský hrad. Architektem je Petr Pelčák, interiéry dostalo na starost anglické studio Fuse, dodal server.

„Získali jsme stavební povolení, je čerstvě vydané a teď čekáme, až nabude právní moci, což se snad stane brzy. Zatím všechno běží dobře,“ řekl Forbesu Michal Viktorin.

Ten v rámci Energetického a průmyslového holdingu (EPH) předsedy představenstva Sparty Daniela Křetínského šéfuje developerské divizi EP Real Estate.

Během letošního února se na internetu objevily kontroverzní snímky návrhů nové podoby stadionu na Letné, kde velkou část jižní tribuny tvořily administrativní budovy. 

Ty se měly nacházet i na tradičním místě „kotle“ pro tvrdé jádro sparťanských fanoušků, což se nelíbilo mnoha diskutujícím. Kritizován byl také jeden ze spojovacích sloupů za brankou uprostřed tribuny.

Sparta už tehdy uvedla, že nejde o schválené finální návrhy a vyhotovenou studii projednává.

Pražský klub se nyní rozhodl projekt přestavby dál nerozvíjet. I kvůli snížení komfortu fanoušků, nutnosti přesunutí kotle nebo příliš vysoké finanční náročnosti.

„Téma přeměny jižní části stadionu není na stole. Pokud bychom takto výrazným způsobem zasahovali do prostor pro fanoušky, určitě bychom s nimi takovou problematiku v budoucnu řešili.“

„V případě této studie jsme hledali cesty, jak přinést do klubu finanční prostředky jiným způsobem než ze sponzoringu anebo dotací ze strany majitele,“ dodal.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!