18. září 2011 17:16 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fanoušci urazili UEFA. Plzeň dostala pokutu

Fanoušci fotbalistů Viktorie Plzeň při zápase Ligy mistrů s běloruským BATE Borisov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci fotbalistů Viktorie Plzeň při zápase Ligy mistrů s běloruským BATE Borisov | foto: ČTK

PLZEŇ Viktoria Plzeň dostala od Evropské fotbalové unie UEFA pokutu 12 tisíc eur (asi 293 tisíc korun) za hanlivý transparent, který její fanoušci rozvinuli v předkole Ligy mistrů proti Kodani. Podle generálního ředitele klubu Adolfa Šádka bude další postih následovat za odpalování světlic v úvodním duelu základní skupiny s Borisovem.

"Za hanlivý nápis adresovaný Evropské fotbalové unii během zápasu v Kodani nám byla vyměřena pokuta 12 tisíc eur, za světlice v duelu s Borisovem bude pokuta mnohonásobně vyšší," zlobil se Šádek. 

"Celkově se tak reálně na pokutách přiblížíme milionu korun, které bychom v každém případě dokázali investovat smysluplnějším způsobem," uvedl na klubovém webu.

Plzeňské vedení proto vyzvalo fanoušky, aby se při dalších duelech v základní skupině chovali slušně. "UEFA v tomto razí velmi nekompromisní tón. Také proto vyžaduje UEFA vydávání vstupenek na jméno, aby se v případě potřeby mohla jednodušeji dohledat totožnost problémového fanouška. Maximální snahu o určení pachatele by v případě opakovaných problémů na stadionu v Edenu vyvinula také Viktoria," dodal Šádek

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!