Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Morávek věří, že jeho svalové problémy utne vytržení zubů

Sport

  9:30
AUGSBURG (Německo) - Už rok a půl má fotbalista Jan Morávek potíže s přitahovačem stehenního svalu, které mu pokazily i podzimní sezonu. Záložník německého Augsburgu, který naposledy naskočil do hry na začátku listopadu, se teď odhodlal k ráznému řešení. Věří, že jeho problémy definitivně odezní po vytržení zubů moudrosti.

Český fotbalista Jan Morávek ještě v dresu Schalke foto: Reuters

"Je to poměrně extrémní varianta, ale už jsem v takové situaci, že chci zkusit opravdu všechno pro to, abych se dal zdravotně do kupy," uvedl Morávek. Třiadvacetiletý hráč chce stomatologický zákrok podstoupit v Augsburgu ještě před vánočními svátky. "Osmičky" hodlá obětovat po konzultaci s lékaři i několika spoluhráči, kterým prý zákrok od svalových potíží pomohl. Před pěti lety o všechny čtyři zuby moudrosti přišel třeba reprezentační kapitán Tomáš Rosický, rovněž z preventivních důvodů.

Morávek k vytržení zubů vzhlíží s nadějemi. "Kořeny osmiček mohou tlačit na různé nervy, což může ovlivňovat páteř i celkové postavení těla. A z toho můžou pramenit ty moje problémy. Paní doktorka mi potvrdila, že to může být můj případ. Operaci mi schvalují i kluci z týmu: takových šest nebo sedm prošlo tím samým a po vyndání osmiček si pochvalovali, jak jim to od problémů se svaly pomohlo," řekl Morávek.

"Moc bych si přál, aby to byl i můj případ a já mohl od ledna zase normálně začít trénovat a kariéru zase restartovat," poznamenal Morávek. Bývalý hráč Bohemians 1905 a Schalke je už nešťastný z toho, že jeho martyrium se stehenním svalem ne a ne skončit. S problémem laboruje od loňského jara. "Třeba při běhání je to dobré, ale jakmile vystřelím, tak cítím, že je ve svalu pořád něco špatně," popisoval Morávek.

Zasáhl jen do sedmi podzimních bundesligových utkání

"Vyzkoušel jsem úplně všechno, ale nikdo není schopen říct, proč ty potíže přetrvávají. Hodně jsem cvičil, dával si i několikatýdenní pauzu od fotbalu, pracoval s fyzioterapeuty, nedávno si pořídil i nové vložky do bot... Tak třeba vyndání osmiček bude ta opravdová trefa," doufá Morávek. Na podzim v bundeslize zasáhl jen do sedmi zápasů, 3. listopadu se v duelu s Hannoverem zatím na hřišti objevil naposledy.

V poločase byl střídán a od té doby se v dresu Augsburgu neobjevil. "Už před tím jsem pár zápasů odehrál pod prášky, ale v utkání s Hannoverem se zase všechno nakumulovalo. Tak jsme po zápase bouchli do stolu, protože nikomu nepomáhalo, když jsem ze sebe nemohl vydat maximum," popisoval Morávek, který se už přes měsíc zase věnuje intenzivní léčbě a regeneraci.

K jeho náladě nepřispívá ani trápení celého týmu. Augsburg je po 15 kolech s pouhými osmi body předposlední, na nesestupové pozice mu schází osm bodů. "Nejde nám to a trápí mě, že klukům nemůžu pomoci na hřišti, ale v současné situaci bych nebyl moc platný. Hodně se upínám k zimní přípravě, kdy snad už budu v pohodě," uvedl Morávek.

Autor: