16. prosince 2011 14:26 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Morávek ze Schalke: Plzeň budí respekt

Morávek s dresem Schalke. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Morávek s dresem Schalke. | foto: www.schalke04.de

PRAHA/GELSENKIRCHEN Los v Nyonu udělal Janu Morávkovi ze Schalke radost. Ve 2. kole Evropské ligy narazí jeho celek na Viktorii Plzeň. I když momentálně není český hráč zdravotně v pořádku - trápí ho natržený stehenní sval - tak doufá, že se dá do pořádku, aby mohl proti Plzni eventuálně nastoupit. "Byl by to pro mě speciální zápas," říká Morávek.

Co říkáte na los?
Jsem moc spokojený a nadšený. Plzeň jsem si totiž moc přál. Jak pro mě tak pro Schalke je to velice dobrý los. O to větší mám motivaci, abych se dal zdravotně do pořádku a byl u toho.

Schalke o Plzni

"Plzeň je úřadující český mistr a hrála Ligu mistrů, kde si v těžké skupině vedla velmi dobře. Budeme se na ni intenzivně připravovat," řekl trenér Huub Stevens.

"Čeká nás atraktivní soupeř. Plzeň si vedla v Lize mistrů velmi dobře a nemůžeme mluvit o lehkém losu. Našim cílem ale zůstává postoupit do dalšího kola. Je to naše povinnost," prihlásil předseda klubu Horst Heldt.

"Konkrétně Plzeň jako tým moc neznám, ale když někdo skončí ve skupině Ligy mistrů hned za Barcelonou a AC Milán, pak musí mít svou kvalitu. Nečeká nás lehký úkol, ale my jsme si dali za cíl postoupit v Evropské lize co nejdále to půjde. A Plzeň nám stojí v cestě," dodal kapitán týmu a německý reprezentant Benedikt Höwedes.

ČTK

Kdybyste nastoupil, bylo by to pro vás speciální utkání?
Měl bych radost, kdybych se mohl třeba po dlouhé době ukázat na českém trávníku. Svým způsobem by to bylo specifické...

Schalke v Evropské lize dosud neprohrálo a navíc je v Bundeslize třetí. To v klubu asi panuje spokojenost.
Jednoznačně. Oproti minulému roku se daří na obou frontách. Loni totiž nám moc nevycházely zápasy v lize, ale v Champions League jsem došli až do semifinále. Co víc si přát? Jen tak dál a všichni budeme spokojení.

Co jste říkal na tažení Plzně po Evropě? V kvalifikaci Ligy mistrů vyhrála všech šest utkání, pak v silné skupině udržela třetí místo.
Jako každý jsem byl překvapený, ale také nadšený, že třeba doma proti AC Milán remizovali. I proti Barceloně uhráli výsledky, za které se nemusí stydět. I u nás v kabině to vzbudilo zájem a všichni na Plzeň vyptávali. Teď se o ní budeme bavit daleko víc.

Jak jí spoluhráči komentovali?
Asi neviděli celé zápasy, ale spíš je zaujali výsledky. Po remíze s AC určitě budí respekt. Navíc se ve skupině, jež byla opravdu těžká, neztratili.

Očekáváte, že se vás bude vyptávat i trenér Huub Stevens?
Určitě budou probíhat různé srandičky a oťukávání. Až se bude zápas blížit, tak s tím počítám, že se mě někdo zeptá na podrobnosti. To je asi normální.

Píše se o ní v německých médiích?
Mluví se pouze o Jiráčkovi a Pilařovi, kteří mají jít do Wolfsburgu. To se teď ale změní.

PSALI JSME:

Pokud do Německa přestoupí, vnímáte to pro vás jako plus?
Jak jsem slyšel, tak Jiráček by měl v pondělí podepsat už smlouvu. Když se na to podívám z pohledu Schalke, tak je to pro nás určitě dobře. (směje se) Když odejde nejlepší hráč Plzně, tak to víte, že to pro nás bude pozitivní. To samé platí u Venci Pilaře, který je nesmírně silný v soubojích jeden na jednoho.

Jaké byly největší zbraně Plzně?
Hrají atraktivní a útočný fotbal. Dokázali se prosadit proti silným soupeřům a určitě není radno je podceňovat. Ve středu hřiště mají také suverénního Pavla Horvátha s jeho skvělým přehledem. Navíc si budeme muset pohlídat standardní situace.

Jak byste rozdělil postupové šance?
Je to strašně těžké odhadnout. Když ale musím, tak 65%-35% pro nás. (usměje se)

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!