9. září 2015 13:26 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

San Marino skórovalo na hřišti soupeře po 14 letech. A smlslo si na Ronaldovi

Nekonečná radost fotbalistů San Marina poté, co v Litvě vstřelili gól na hřišti... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nekonečná radost fotbalistů San Marina poté, co v Litvě vstřelili gól na hřišti... | foto: Reuters

VILNIUS San Marino sice v evropské kvalifikaci podlehlo Litvě 1:2, přesto mělo důvod k oslavě. Fotbalisté jihoevropského „trpaslíka“ se na hřišti soupeře gólově prosadili v soutěžním utkání poprvé po 14 letech.

Dobře naladění redaktoři na oficiálním sanmarinském twitteru si po úterním zápase dokonce zažertovali na úkor hvězdného Portugalce Cristiana Ronalda.

Kanonýr Ronaldo se od začátku sezony překvapivě ještě netrefil za Real Madrid ani za Portugalsko, za což se stal terčem nejednoho žertu. „Gólů San Marina v září 1 - gólů Cristiana Ronalda v září 0. San Marino >>>>> Cristiano Ronaldo,“ zveřejnilo San Marino na oficiálním reprezentačním twitteru. Tento příspěvek dosud na sociálních sítích sdílelo přes 10 tisíc uživatelů.

Hrdinou San Marina se stal Matteo Vitaioli, který po přímém kopu v 55. minutě vyrovnal a se spoluhráči, náhradníky i trenéry na hřišti předvedl euforickou oslavu. Hosté pak ve Vilniusu drželi nečekanou remízu až do druhé minuty nastavení, kdy Litevci přece jen přidali druhý zásah.

Gól Vitaioliho ukončil sérii 34 venkovních prohraných soutěžních duelů bez vstřelené branky. Předtím se San Marino mimo svůj stadion naposled prosadilo v dubnu 2001, kdy Nicola Albani pomohl k remíze 1:1 v jiném pobaltském státu Lotyšsku.

ČTK