Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fotbalisté si na Chorvaty věří. Ideální prověrka na Španěly, tvrdí Bílek

Sport

  15:00
PRAHA - K přípravnému utkání do Chorvatska vyrazí čeští fotbalisté v úterý ráno v plné síle. Trenérovi Michalu Bílkovi se na srazu národního týmu hlásili všichni nominovaní, tým odletí do Puly v úterý ráno. Z osmnácti hráčů si na drobné problémy stěžovali pouze Jan Polák a Jaroslav Plašil, ale i oni budou zcela připraveni na středeční zápas.

Michal Bílek. foto: ČTK

Do pražského hotelu Praha se dnes poprvé v novém roce sjeli čeští fotbaloví reprezentanti, ovšem tentokrát bude jejich příprava a společný pobyt ve vlasti velmi krátký. "Všechno je hodně hektické. Dnes nás čeká odpoledne jeden trénink, potom vyhlášení Fotbalisty roku a ráno už cesta do Puly," popsal nejbližší program trenér Bílek.

Za nejbližšího soupeře je rád, Chorvaté jsou podle něj ideálním soupeřem. "Neříkám, že hrají zcela stejně jako Španělé, ale jejich síla na míči je také hodně velká. Je to devátý tým světa, naši defenzivu prověří dokonale," připomněl kouč, jehož myšlenky už směřují ke kvalifikačnímu utkání, které se bude hrát 25. března v Granadě.

Nejen zkouška defenzivy bude na programu ve středečním duelu. "Jde nám i o výsledek, mít za sebou úspěch v Chorvatsku, to by bylo vhodné posílení sebevědomí," řekl Bílek. K víkendovým ligovým zápasům svých opor, v případě Tomáše Rosického a Petra Čecha hodně nevydařených, se nechtěl vracet - VÍCE ČTĚTE ZDE. "Na to jsou to dost zkušení hráči, abych s nimi rozebíral poslední klubové zápasy," uvedl reprezentační trenér.

Spíše je zvědavý na to, v jakém stavu dorazili hráči, kteří jsou teprve v přípravném období a tudíž nerozehraní. "To je vlastně polovina mužstva," připomněl. Bílek na srazu už s předstihem prozradil, jaké poslal tipy do ankety o nejlepšího českého hráče, jejíž výsledky budou dnes večer slavnostně vyhlášeny. "První Rosický, druhý Čech a třetí Plašil," svěřil se před novináři. Svůj tip připojil i reprezentační manažer Vladimír Šmicer: na první místo dal Čecha, na druhé Tomáše Ujfalušiho a na třetí Rosického.

Autor:

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...

Mohlo by vás zajímat