Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pomůže proti Srbsku Letná? Sestava plná sparťanů už nesmí zaváhat

Sport

  6:57
PRAHA - Přesun z Edenu na Letnou by českým fotbalistům do 21 let měl vyhovovat. Vždyť v kádru reprezentace je devět hráčů, kteří prošli Spartou. A právě její stadion bude druhý zápas mistrovství Evropy proti Srbsku (sobota od 18:00) hostit.

A JE TAM. Ladislav Krejčí (vlevo) a Pavel Kadeřábek oslavují gól. foto:  Michal Šula, MAFRA

„Nevím, jestli můžu mluvit za ostatní kluky. Ale já jsem rád, že se bude hrát na Letné. V Edenu mi to osobně moc nesedí,“ řekl útočník Václav Kadlec.

Kromě něj jsou v národním týmu ještě tři další hráči, kteří působí ve Spartě - Pavel Kadeřábek (i když ten ve středu přestoupil do Hoffenheimu), Jakub Brabec a Ladislav Krejčí.

A zkušenosti z nejslavnějšího českého klubu mají i další fotbalisté, kteří buď v uplynulé sezoně hostovali jinde, nebo už ze Sparty přestoupili - Matěj Hybš, Adam Jánoš, Jiří Skalák, Martin Frýdek a Tomáš Přikryl.

Dohromady devět jmen z třiadvacetičlenného kádru. A všichni minimálně na hraně základní sestavy.

„Jestli to může být výhoda? Možná trochu. Ale zase ne nějaká obrovská, co by hrála zásadní roli,“ přemítal Kadlec.

A trenér Jakub Dovalil dodal: „Určitě to výhoda bude. Pro každého, kdo prošel Spartou, bude dobré si zahrát na vyprodaném domácím stadionu. Pro nás je dobré, že to prostředí znají. To je vždycky výhoda.“

Čeští fotbalisté potřebují jakékoliv povzbuzení. První zápas v Edenu proti Dánsku totiž prohráli 1:2, a tak duel proti Srbsku bude v boji o postup do semifinále klíčový.

Porážka = konec nadějí.

Remíza = velká komplikace.

Výhra = solidní šance před posledním zápasem.

„Kdybychom ten zápas nezvládli, tak je konec. Máme na to, abychom vyhráli,“ věří Kadlec. „Viděli jsme jejich zápas proti Německu. Nejsou špatní - dopředu jsou velmi silní. Ale v obraně měli nějaké mezery. Nejsou to bombarďáci, se kterými by se nedalo hrát. Je v našich silách ten zápas zvládnout.“

Pomoci může i prostředí, které víc než třetina hráčů dobře zná. Budou se cítit jako doma? 

Autor: