Neděle 18. dubna 2021svátek má Valérie 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fotbalistu Bednáře z klubu nejspíše vyhodí

Bednář si kupuje drogy.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bednář si kupuje drogy. | foto: News of the World

LONDÝN Drogovou aférou českého útočníka Romana Bednáře už se zabývá i anglická Fotbalová asociace. Do případu se vložila i hráčská asociace PFA, která kanonýrovi West Bromwiche nabídla lékařskou pomoc a odvykací kúru. Bulvární list News of the World v neděli otiskl fotografie zachycující, jak si Bednář obstarával drogy.

Dealerovi údajně o předchozím víkendu zaplatil 400 liber za kokain a dalších 20 za marihuanu. Útočník tvrdí, že drogy nebyly pro něj.

"Hráči mají zakázáno požívat jakékoli drogy, takže musíme zahájit vyšetřování," citoval deník Guardian mluvčího Fotbalové asociace. V případě, že by byl Bednář shledán vinným, mohl by od svazu dostat dlouhý zákaz činnosti.

Do vlastního vyšetřování se pustilo i vedení West Bromwiche, které ihned po vypuknutí skandálu fotbalistu suspendovalo. Na tento týden si naplánovalo schůzku s hráčem i jeho agentem. "Už to zašlo tak daleko, že já jako trenér s tím nic nezmůžu. Nemůžu ho vzít zpátky do mužstva a říct, že se nic neděje. Tohle se prostě nedá zamést pod koberec," řekl dnes trenér Tony Mowbray deníku Birmingham Mail. Pokud se obvinění prokáže, klub Bednáře zřejmě propustí, napsal list.

Bednářovi, který chyběl u nedělní porážky 0:2 s Liverpoolem, jež zpečetila sestup West Bromwiche z Premier League, chce pomoci hráčská asociace. "Aniž bych to chtěl nějak kategorizovat, kdokoli se nechá nachytat v takové situaci, ten má zřejmě nějaký problém. Pokud se (Bednář) rozhodne, že naší nabídky využije, rádi mu pomůžeme," prohlásil Petr Kay, ředitel sportovní kliniky spolupracující s PFA.

Anglie si připomíná podobné hříšníky z minulosti
Britské listy mezitím připomínají příběhy fotbalových hvězd, jimž kokain zničil kariéru. "Před mnoha lety se ke mně v jednom londýnském klubu přitočil muž, který mi nabídl 'lajnu'. Řekl jsem mu, že jsem profesionální fotbalista, takže nemůžu, ale on mne šokoval. Okamžitě mi vyjmenoval tři prvoligové hvězdy, které s ním šňupaly kokain a na nějaký fotbal kašlaly," napsal v komentáři deníku Metro bývalý kanonýr Crystal Palace a Sheffieldu Mark Bright.

"Vždycky jsem cítil, že brát drogy by byla facka do tváří všech těch lidí, kteří jsou v ochozech a dali by cokoli na světě, aby mohli být na našem místě. Zajímalo by mne, kolik fotbalistů fetuje a počítá s tím, že je nechytnou," napsal Bright, který se zároveň vyslovil pro přísné tresty.

Deník Independent připomněl někdejšího hráče Evertonu Marka Warda, který po skončení kariéry ve finanční nouzi nevědomky pronajal dům překupníkům kokainu a nakonec putoval na osm let za mříže.

Ward byl odsouzen za držení kokainu za účelem další distribuce, což není daleko od toho, co podle novin přiznal i Bednář. "Vím, že to od čerstvě propuštěného bude znít divně, ale vážně nechápu, proč se Bednář dostal do pozice, že ho vůbec může někdo obvinit. Nedokážu pochopit, jak může hráč s perspektivou zápasů na Anfield Road nebo Old Trafford riskovat všechno, co má, jen aby se dostal k drogám," řekl Independentu Ward.

Komentátor Independentu Aidan O'Hara si povšiml faktu, že během letošní sezony mělo problémy s policií už deset hráčů Premier League. "Teď už hledáme jen gólmana, který to někde přežene s pitím a udělá nepořádek. Tohle byl špatný rok pro reputaci prvoligových hvězd. A každý ten případ má jedno společné - vždycky se mluví o milionářské hvězdě a pokaždé se neopomene připomenout, kolik vydělává," napsal Independent.

Mlynáři byli sexuální predátoři raného novověku, vypráví historik Čechura

Jaroslav Čechura je přední znalec mikrohistorie, jež se zabývá životy a vztahy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak krutí byli soudci, drábové a panstvo? Co si sedlák mohl dovolit, a za co dostal oprátku? Proč bylo právo v praxi...

Kritika naší práce je zcela neoprávněná, neetické to není, říká headhunterka

Markéta Šveda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Hledá nejvhodnější kandidáty pro vrcholové pozice. Manažery, specialisty, odborníky. „Sama jsem byla kdysi lovená, ale...

Mohl bych napsat knihu. Droppova zpověď o penězích, kritice, covidu i Boratovi

Lukáš Droppa má čtyři reprezentační starty | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Fotbalem si vydělával v sedmi zemích. Zažil čekání na výplatu v Rusku, blahobyt v Turecku i kritiku v Česku. Třeba...