Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Fotbalistu Sterlinga rasisticky napadli fanoušci soupeře. Vinu prý nesou média

Sport

  17:54
LONDÝN / PRAHA - Nepěknou dohru měl sobotní zápas mezi předními týmy anglické Premier League. V utkání mezi Chelsea a Manchesterem City, který ovládl londýnský klub 2:0, byl rasisticky napaden útočník Citizens Raheem Sterling. O případ už se zajímá policie.

Raheem Sterling slaví branku. foto: Reuters

K celé kauze se v neděli ráno vyjádřil i samotný anglický útočník. „Musel jsem se tomu smát, protože jsem neočekával o moc lepší reakce,“ napsal na sociální síti Instagram. Vinu za incident ale nepřikládá nevychovaným fanouškům, nýbrž britským médiím.

Záznam incidentu:

Sterlingův příspěvek se týkal článků na webu Daily Mail. Jeden referoval o mladém hráči Citizens Tosinu Adarabioyovi, který je tmavé pleti, a v pouhých dvaceti letech koupil dům za 2,25 milionu liber (72,5 milionu korun), přestože neodehrál v lize ani minutu a měsíčně si vydělával „jen“ 25 tisíc liber (zhruba 725 000 korun). Média akcentovala zejména fakt, že ještě nikdy nehrál, ale hlavně že utrácí.

Druhý text popisoval akvizici vycházející hvězdě anglické kopané Philu Fodenovi, jenž je bílé barvy pleti, a pořídil si dům za dva miliony liber (58 milionů korun). U něj média referovala o tom, že ho koupil své matce, ale dále se tímto nezabývala.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Good morning I just want to say , I am not normally the person to talk a lot but when I think I need my point to heard I will speak up. Regarding what was said at the Chelsea game as you can see by my reaction I just had to laugh because I don’t expect no better. For example you have two young players starting out there careers both play for the same team, both have done the right thing. Which is buy a new house for there mothers who have put in a lot of time and love into helping them get where they are, but look how the news papers get there message across for the young black player and then for the young white payer. I think this in unacceptable both innocent have not done a thing wrong but just by the way it has been worded. This young black kid is looked at in a bad light. Which helps fuel racism an aggressive behaviour, so for all the news papers that don’t understand why people are racist in this day and age all i have to say is have a second thought about fair publicity an give all players an equal chance.

Příspěvek sdílený Raheem Sterling x  (@sterling7),

A Sterling se nad textem podivuje. „Například zde máme dva mladé fotbalisty, kteří teprve začínají své kariéry, ale oba dělají správnou věc. Kupují dům pro své matky, které do nich vložily spoustu svého času a lásky na to, aby jim pomohly dostat se tam, kde jsou nyní. Ale novináři o nich píší úplně jinak.“

Jenže Angličan pokračoval: „Myslím si, že je nepřijatelné, když nevinný člověk nedělá nic špatného, ale přesto je propírán médii. Jen to napomáhá rasismu, aby byl agresivnější, a já nerozumím, proč jsou lidé v dnešní době takovými rasisty,“ dodává Sterling.

Autor: