Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Fotbalová Sparta i Slavia otevřou na svých stadionech očkovací centra pro zájemce o třetí dávku

Fotbalová Sparta otevře na Letné očkovací centrum. foto: ČTK

Fotbalová Sparta otevře ve spolupráci s pražským magistrátem na stadionu na Letné očkovací centrum. Poslouží výhradně zájemcům o posilující dávku vakcíny proti covidu-19. Fungovat bude od 10. ledna do 4. února. Od 10. ledna do 2. února bude otevřeno také očkovací centrum v Edenu na stadionu městského rivala Slavie.
  16:31

Silvestrovské derby jasně ovládla Sparta. Excelovali Lafata a Matějovský

„Nechceme zažívat prázdné stadiony a nechceme, aby na ně mohlo chodit maximálně 1000 lidí. Chceme si užít plnou kapacitu a bouřlivou atmosféru. Věřím, že i tato třetí očkovací dávka pomůže k tomu, abychom vymýtili covid z našeho života a vrátili se na plné stadiony. Věřím, že očkování jako takové chrání nejen nás, ale i naše příbuzné a přátele. To je primární důvod toho, proč toto děláme,“ řekl ředitel Sparty František Čupr na dnešní tiskové konferenci za účasti pražského primátora Prahy Zdeňka Hřiba (Piráti) či starosty Prahy 7 Jana Čižinského (Praha 7 Sobě).

Na Letné mohou dostat vakcínu pouze dospělí, očkovat se bude látkou od společnosti Pfizer. Před návštěvou letenského stadionu je nutné dopředu se registrovat on-line na adrese https://registrace.mzcr.cz/.

Podle údajů datové platformy Golemio je alespoň jednou dávkou vakcíny proti covidu-19 naočkováno zhruba 75 procent z 1,14 milionu Pražanů. Druhou dávku očkování podstoupilo zatím asi 70 procent a posilující téměř 30 procent lidí s trvalým pobytem v hlavním městě. Na posilující dávku vakcíny mají nárok všichni dospělí, kteří mají minimálně pět měsíců po dokončeném očkování.

V Praze bylo na konci minulého roku víc než 80 očkovacích center, naposled se v polovině prosince otevřelo v obchodním domě Kotva. Většina jich je ve zdravotnických zařízeních, ať už ve velkých nemocnicích nebo soukromých ordinacích. Bez registrace mohou lidé chodit do 17 z nich, mimo jiné na hlavní nádraží nebo do obchodních center na Chodově a Černém Mostě. Očkuje se také v ordinacích praktických lékařů, kde si lidé vakcínu objednávají přímo u svého lékaře.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat