14. prosince 2012 22:10 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Sparta se dohodla s Váchou, čeká na souhlas Liberce

Lukáš Vácha (vlevo) z Liberce a Jan Halama z Českých Budějovic | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Vácha (vlevo) z Liberce a Jan Halama z Českých Budějovic | foto: ČTK

PRAHA Fotbalový záložník Lukáš Vácha se už dohodl s pražskou Spartou na podmínkách vzájemné spolupráce. Jeden z nejžádanějších hráčů české ligy by se tak mohl stát první výraznou zimní posilou letenského týmu. O Váchu přitom měla eminentní zájem také Plzeň, úhlavní rival Sparty a aktuální lídr české ligy.

Vedení Sparty ale ještě musí dotáhnout jednání s Libercem, kde má Vácha platný kontrakt až do června 2014. Třiadvacetiletého Váchu vábila do svých řad i Plzeň, ale Vácha dal nakonec přednost Spartě. "Ve čtvrtečních večerních hodinách jsme se se Spartou předběžně ústně dohodli na podmínkách smlouvy," řekl Váchův manažer David Nehoda. I Sparta potvrdila, že by Váchu ráda co nejdříve získala do svých řad.

Dokud ale Pražané se Severočechy nenajdou společnou řeč, jejich ústní dohoda s Váchou je bezcenná.  "S Libercem ale intenzivně jednáme," řekl mluvčí Sparty Ondřej Kasík. Pokud Liberec k Váchovu odchodu svolí, posvětí i jeden z největších transferů české ligy v zimním přestupovém období. Liberec by si údajně mohl nárokovat sumu pohybující se mezi 12 až 15 miliony korun, Sparta ji však může částečně kompenzovat hráčskou náhradou.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.