6. prosince 2012 19:49 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Liberecký záložník Vácha by mohl odejít do Sparty

Lukáš Vácha (vlevo) z Liberce a Jan Halama z Českých Budějovic | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Vácha (vlevo) z Liberce a Jan Halama z Českých Budějovic | foto: ČTK

PRAHA Záložník Lukáš Vácha by mohl odejít z Liberce a stát se první zimní posilou fotbalové Sparty. Vedení letenského klubu už deklarovalo zájem Váchu získat, nyní musí přesvědčit zástupce Liberce. "S Libercem jednáme o podmínkách případného transferu," uvedl člen představenstva Sparty Jakub Otava.

Třiadvacetiletý Vácha je na čelním místě seznamu vytypovaných sparťanských posil. Klub za Váchu může poslat finanční náhradu, možností je také hráčská kompenzace. O Váchu stála i Plzeň, rival Sparty, a nejmenované zahraniční kluby, ale univerzální středopolař prý dal nakonec přednost nabídce z Letné. "Zatím se k věci nechci příliš vyjadřovat, jednání mezi kluby neskončila. A já nechci předbíhat, dokud nic není hotového" řekl Vácha, který dál trénuje s libereckým týmem.

Odchovanec pražské Slavie si nejvyšší soutěž zahrál i v Jablonci a Ostravě. Nejlepší období ale zažil v Liberci, kde v minulé sezoně jako jeden z klíčových hráčů pomohl Slovanu k titulu. Vácha má na kontě 111 startů a šest branek, v posledních sezonách se zařadil i k nejtrestanějším hráčům soutěže. Jen v podzimní části sezony dostal tři červené karty.

ČTK