3. prosince 2012 16:29 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Šéf Sparty Křetínský odkládá výpověď na disciplinárce

Sparta (Daniel Křetínský, Jakub Otava, Vítězslav Lavička) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta (Daniel Křetínský, Jakub Otava, Vítězslav Lavička) | foto: ČTK

PRAHA Šéf fotbalové Sparty Daniel Křetínský nepřijde na jednání disciplinární komise, která řeší údajnou korupční kauzu týkající se jarního duelu Jablonec - Plzeň, 6. prosince, ale až o pět dní později. Křetínský o tom představitele komise informoval v pondělí.

Podle tiskového mluvčího FAČR Jaroslava Koláře si Křetínský mohl vybrat z obou termínů a pozdějšímu dal zřejmě přednost i proto, že Spartu 6. prosince v Bilbau čeká poslední zápas základní skupiny Evropské ligy.

Předseda disciplinární komise Jiří Golda Křetínského pozval i proto, aby šéf Sparty vysvětlil svůj krok z poloviny září. Křetínský tehdy šéfa FAČR Miroslava Peltu informoval o údajných nekalých praktikách v řízení domácích profesionálních soutěží. Pelta vzápětí celou věc předal policii, která ji začala vyšetřovat, ale zatím bez konkrétního výstupu.

Více zde

Na začátku listopadu bývalý prvoligový rozhodčí Tomáš Adámek informoval vedení asociace o tom, že jej bývalý funkcionář Čáslavi a Táborska Martin Svoboda uplatil částkou 200 tisíc korun za ovlivnění utkání Jablonec - Plzeň ve prospěch Západočechů. Svoboda Adámkovu teorii, kterou podpořil i čtvrtý rozhodčí inkriminovaného duelu Pavel Býma, několikrát popřel.

Předseda disciplinárky Golda ale už před měsícem naznačil, že aféra má přímou souvislost s předchozími výroky Křetínského o možných nestandardních praktikách ve fotbalovém zákulisí. Golda si právě od Křetínského slibuje, že sparťanský majitel do vyšetřování případu může přinést vlastní důležité poznatky.

"Požádáme jej (Křetínského), aby nám řekl o závažných okolnostech a pomohl nám kauzu posunout dopředu. Předpokládáme, že i on má eminentní zájem pomoci objasnit případné nepravosti týkající se nejvyšší soutěže," řekl minulý týden Golda.

Kdyby se Křetínský na zasedání komise nedostavil, vystavil by se podle Goldy hrozbě pokuty. Křetínský jako člen FAČR má povinnost na předvolání komise přijít, na rozdíl třeba od Adámkem obviněného Svobody, který už členem FAČR není.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?