2. dubna 2015 6:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Náročný program, žádné volno. Kdy mají reprezentanti dobít baterky?

Fotbalista Sparty Ladislav Krejčí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalista Sparty Ladislav Krejčí | foto: Mafra - Michal Růžička

PRAHA Co je víc – reprezentační výběr do 21 let, či „áčko“? Nebo snad mateřský klub? Málo platné, i sportovci potřebují dovolenou a odpočívat. Několika sparťanům, nejvíce pak Ladislavu Krejčímu, letos hrozí, že žádnou nestihnou.

Pokud by měl uspokojit oba reprezentační výběry, měl by volno jen necelý týden po konci ligy. Pak kvalifikace o Euro na Islandu a za pět dní už první zápas na domácím „malém“ Euru. Navíc v týmu by byl takřka nováček.

Poslední možnost na adaptaci byla v úterý, jenže trenér Pavel Vrba vzal Krejčího na přípravu na Slovensko. A neopomněl zdůraznit, kdo se musí podřídit.

A co teprve zájmy Sparty? Po případném finále turnaje by už „odfrknout“ vážně potřeboval, jenže do startu ligy a evropských pohárů budou zbývat tři týdny, nejvyšší čas na přípravu.  

Kdo má přednost, je jasné. Ani medaile z jednadvacítek se totiž českému fotbalu finančně nevyplatí tak jako „pouhý“ postup na Euro dospělých.

Martin Křížek

Autor

Martin Křížekmartin.krizek@lidovky.czČlánky