7. října 2010 12:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fotbalový šéf Hašek: Snad se kluci inspirují basketbalistkami

Tomáš Rosický na tréninku reprezentace | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Rosický na tréninku reprezentace | foto: ČTK

PRAHA Šéf Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek si přeje, aby si česká reprezentace vzala pro páteční duel se Skotskem inspiraci u českých basketbalistek. Ty na domácí půdě překvapily a vybojovaly senzační druhé místo na mistrovství světa.

"Chci veřejně pochválit naše holky v basketbale. Sledoval jsem je a šly do toho opravdu na krev. Asi málokdo čekal, že udělají zázraky, ale ony byly jasným příkladem toho, co se dá dokázat v kolektivním sportu," prohlásil Hašek na středečním vyhlášení ankety Zlatý míč.

První muž českého fotbalu by byl rád, kdyby fotbaloví reprezentanti ukázali podobnou bojovnost jako basketbalistky v dalším průběhu kvalifikace o mistrovství Evropy. Speciálně pak už v pátečním utkání se Skotskem, kde by případná ztráta znamenala výrazné snížení ambicí na postup.

"Přál bych klukům, aby si vzali trochu z toho, co ty holky předvedly. Pokud budou takhle bojovat, tak věřím, že lidi, kteří na zápas přijdou, jim pak zatleskají," dodal Hašek.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz