7. října 2010 18:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Bílek se soupeře nebojí: Skotové jsou ve výhodě, my ale chceme vyhrát

Michal Bílek a Petr Čech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Bílek a Petr Čech. | foto: ČTK

PRAHA Trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek před pátečním kvalifikačním utkáním se Skotskem tuší, že psychická výhoda bude na soupeřově straně. Přesto věří, že těžký zápas pod tlakem jeho mužstvo zvládne a bude se v pražském Edenu radovat z prvního vítězství v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. Každý jiný výsledek by už i podle něj znamenal velkou postupovou komplikaci.

Český tým je v těžké situaci. Po porážce s Litvou nemá ani bod a dostal se pod obrovský tlak. "Jsme každopádně ve složitější situaci než Skotové. Oni měli sice také problémy, ale ještě neprohráli, mají čtyři body, a tak si na vstup do kvalifikace nemohou stěžovat. Je proto zřejmé, že na jejich straně je i psychická výhoda - oni mohou v Praze jen získat," prohlásil na dnešní tiskové konferenci Bílek.

ON-LINE

DUEL ČESKO-SKOTSKO SLEDUJEME ON-LINE V PODROBNÉ REPORTÁŽI V PÁTEK 8. ŘÍJNA OD 20:00 HODIN!

Česká média i experti spekulují, koho pošle na klíčový duel do útočné dvojice. Jasné se zdá být zařazení Tomáše Necida, ale otázkou je, kdo bude hrát s ním. Ani dnes však Bílek příliš neprozradil. "Neřeknu, zda to bude kombinace dvou vysokých silovějších hráčů, nebo kombinace vysokého s běhavým hráčem," uvedl.

Hodně ale mohla naznačit jeho odpověď na dotaz, jak se zatím jeví v přípravě nováček Václav Kadlec. "Vypadá v pohodě, přestože má za sebou pondělní ligovou dohrávku a k týmu se připojil později. Věří si, přes svoje mládí ukazuje, že to je hráč s velkým potenciálem a nebude se bát, i kdyby nastoupil," řekl na adresu nejmladšího člena svého kádru.

Anketa

Která útočná dvojice by měla nastoupit v kvalifikačním duelu o postup na ME 2012 proti Skotsku? (v možnostech jsou pouze čtyři nominovaní útočníci, přestože na této pozici může hrát i Jiří Štajner. Toho ale kouč Michal Bílek jako záložníka)

Necid - Kadlec 424
Necid - Bednář 554
Necid - Magera 120
Kadlec - Bednář 181
Kadlec - Magera 64
Bednář - Magera 74

Bílek znovu vyzval fanoušky, aby na tým nezanevřeli i přes poslední prohru a v pátek vytvořili v ochozech bouřlivou atmosféru. "Víme, že jsou ještě nějaké vstupenky k dostání a věříme, že bude vyprodáno. Potřebujeme mít vyprodaný stadion, který nás požene za důležitým vítězstvím," uvedl kouč krátce před prvním tréninkem týmu ve vršovické Synot Tip Areně.

ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz