8. října 2010 9:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Pryč se zoufalstvím, trenére Bílku

Václav Kadlec (vlevo) a Michal Bílek na tréninku reprezentace | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Kadlec (vlevo) a Michal Bílek na tréninku reprezentace | foto: ČTK

PRAHA Co bylo, to bylo. Už se nepatlejme v minulých problémech a přijměme verzi trenéra Bílka. Když vzáří prohráli čeští fotbalisté s Litvou, potkal je den blbec. Kouč stanovil správnou taktiku, poslal na hřiště nejlepší možné hráče, jen ten gól ne a ne dát. Prostě smůla.

Doporučení pro každého, kdo zmíněné teorii nevěří: zůstaňte zticha do dnešního večera. Až potom je možné dělat závěry. Uvidí se, jestli počet Bílkových kritiků vzroste, nebo mu naopak bude lepší poprvé zatleskat.

Pokud by trenérova koncepce selhala také ve druhém kvalifikačním vystoupení, bude nad slunce jasné, že stojí na pořádně vratkých základech. Skotsko je nutné porazit, i když se potřebný výsledek na trávníku zrodí císařským řezem a diváky, kteří se vypraví do Edenu, z toho budou bolet oči.

Reprezentace se totiž dostala do svízelné situace a potřebuje ukázat, že umí navodit jiné pocity než vztek a zoufalství. Jinak už nebude na co se vymluvit.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz